Нехай Ейфелева вежа так і залишиться красивою мрією

25 липня 2019
Anna Juli

Місія - встигнути все

Кожного разу рекламні ролики вигукують щось на кшталт: "Поки ви сидите на дивані, ваш сусід уже виграв у лотерею", Ви ще й досі не на Мальдівах, тоді ми йдемо до Вас", "Не гальмуй - снікерсуй" і т.д. 

Нам потрібно встигнути все. І коли, хтось чи щось стає на заваді, рівень нашої агресії зростає, ми цілий день думаємо про те, що знову не досягли поставленої мети, знову не там, де мали б бути. Ми наче біжимо марафон, який ніяк не закінчиться. 

Нам так треба досягти нереальних вершин, обійняти круту посаду, поїхати туди, зробити те і се, але завжди щось заважає. Ми просто втомлюємось, починаємо шукати відмовки, а зрештою звинувачувати себе і оточуючих у всіх на світі гріхах. Політиків, що живемо в ненайкращих умовах, дощ, що промокли до кісточок, сусідську собаку, що не дала виспатись, подружку, що схудла, а ви ще ні, друга, який не зателефонував і так до безкінечності. 

Гра підсвідомості

Наша підсвідомість починає грати з нами і перетворювати нас на "жертву". Інколи ми цього навіть не помічаємо. Це відбувається з нами, коли ми скаржимось на неулюблену роботу чи коли ображаємось на рідних, навіть коли прокидаємось "не з тієї ноги". 

Автор книги "Радикальне прощення" Колін Тіппінг розповідає про загальні принципи, які настільки вкорінились у нашій свідомості, що ми не завжди їх помічаємо. Це не обов'язково про конфлікт з кимось конкретним. Це про ті почуття, які ми проживаємо кожного дня.

"Почему человечество на протяжении всей своей истории так много сил тратило на гнев и откуда у людей столь настоятельная потребность разделить мир на жертвы и мучителей, героев и злодеев, победителей и побежденных, счасливчиков и неудачников".

Вся причина криється в нашому его, яке просто не любить будь-яких змін. Однак, саме его має величезний вплив на підсвідомість людини. І часто людина ототожнює себе з ним. Хоча це не зовсім правильно. Тим самим, щоб задовольнити его, людинка перебуває у стані жертви. Й інколи це настільки глибоко, що навіть сама цього не підозрює. Спочатку у нас спрацьовує підсвідомий принцип витіснення. Це щось на кшталт психологічного захисного механізму, який включається в моменти, коли почуття провини, гніву, образи на когось виявляються неймовірно сильними і розум просто захищає нашу свідомість від цих почуттів. Після цього він намагається створити проекцію на когось.

"Стоит спроецировать то, что нам не нравится, на другого человека, и мы начинаем искренне верить, что всеми этими качествами обладает именно он, а не мы".

Колін Тіппінг підтримує теорію, що все, що ми засуджуємо в інших, насправді є тим, що ми ненавидимо в собі. 

"Мы чувствуем себя жертвами других людей именно потому, что они резинируют с нашими чувствами - виной, гневом, страхом, яростью. Нам кажется, будто они делают чтото такое, что злится нас. Стоит нам признать, что источником негативных чувств являемся мы сами, а не они, и мы легко отказиваемся от потребности быть жертвой".

То, можливо, досить уже прикидаться жертвою, шукати причин, чому не реалізувались наші плани, а просто розслабитись і прийняти все як є? Вибачити собі і рухатись в тому темпі, який зручний для нас, а не для когось, проживати ті ситуаці, які комфортні нам, а не чудаку з ящика, дотримуватись тих принципів, в які ми віримо, а не психологи з ютюба чи коучі з інстаграму.

Загалом непрощення себе чи інших негативно впливає і на наше здоров'я. 

·         перш за все - надмірне виділення кортизолу; 

·         збільшення ризику серцево-судинних захворювань; 

·         збільшення маси тіла; 

·         погіршення довгострокової пам'яті; 

Як пробачити 

З'являється почуття самозвинувачення. І для початку просто необхідно примиритися зі своїми емоціями. Прийняти рішення вибачити собі все те, що зробили і те, чого досі не зробили. Можливо тоді стале легше і спокійніше на душі. 

Ще однин дослідник психології прощення - Еверетт Вартінгтон. Він працює клінічним психологом і є професор психології Віргінського університету. 

Він розробив програму з 5 кроків, які допоможуть пробачити.

1. Перестати нарешті себе звинувачувати.

Ну от назавжди змінити савлення до себе. Не прикидатись жертвою і не звинувачувати всіх довкола.Прийняти свої емоції. Як це? Відчути їх, усвідомити. Якщо це біль, нехай поболить, якщо це страх, побоятися його. Чого саме ти боїшся, що є його причиною. Поставити собі декілька запитань: "Що це за емоція?",  "Звідки вона взялася?", "Що я можу зробити прямо зараз, щоб мені стало легше?".

2.   Проговорити свої почуття всхух

Зізнайтися самому собі: "Так, я боюсь", "Так, мені боляче від цього", "Я злюсь на себе чи на когось іншого". Провести уявний діалог зі своїм кривдником. Сказати йому все те, що відчуваєш. А потім зрозуміти його мотиви і поспівчувати йому. 

3. Поставити себе на перше місце

Непрощення шкодить найперше вам, а не кривдникові. Після прощення ви точно зможете відчути полегшення. Не потрібно більше носити за собою ту торбу з вічними звинуваченнями, багаж гіркого досвіду, розпачу і злитися на всіх довкола. Залиште її обабіч дороги і йдіть далі. 

4. Чітко вирішити пробачити

Запишіть, проговоріть, поділіться з кимось своїм рішенням.

5. Дотримуйтесь рішення

Не зациклюйтесь знову і знову на проблемі. Ви проаналізували, пробачили і відпустили. Не потрібно кожного разу копирсатися в думках, аналізувати, роздумувати. Достатньо одного разу вирішити пробачити і більше не отруювати своє життя негативними спогадами. 

Йдіть у своєму темпі, не плануйте занадто багато. Просто розслабтесь і проживіть свої моменти. Нехай вони будуть не такими яскравими, як у голівудської зірки, але вашими. Нехай ви не об'їздите всі країни світу, але отримаєте насолоду від тих, де були. Нехай Ейфелева вежа так і залишиться красивою мрією, зате вулиці Києва точно будуть для вас. 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше