Український стартап дає поради щодо здорового способу життя, аналізуючи ДНК

3 жовтня 2016
UAPOST.US
Український стартап Myhelix розробляє алгоритм, який дозволяє аналізувати дані ДНК людини і на основі цих даних давати рекомендації щодо здорового способу життя.
 
uapost.us
 
У жовтні команда збирається запускати продаж. Також Myhelix працює над мобільним додатком, куди користувачі зможуть завантажувати свої ДНК-дані від будь-якої лабораторії та отримувати їхній аналіз із порадами щодо здорового способу життя.

Працює послуга так: до користувача приїжджає кур'єр, забирає пробу слини в пробірку, і відправляє її в лабораторію. Лабораторія отримує "сирі" дані по ДНК, відправляє їх до Myheliх, де їх аналізують. "Провівши ДНК-тест, ми можемо розповісти, яка генетична схильність у людини до засвоєння вітамінів, мікроелементів, жирних кислот. Ми можемо навіть дізнатися, до яких спортивних навантажень у людини є схильність", - розповідає співзасновник проекту Руслана Шадріна.

Аналіз проводиться ПЛР-методом, триває два тижні, після чого користувачеві видають рекомендації щодо здорового способу життя. "Ми ніколи не даємо медичних порад, адже ми не є медичним закладом. Ми можемо рекомендувати звернутися до лікаря з результатами аналізу - до дієтолога, гастроентеролога і т.д.", - розповідає Руслана.

Стартап планує продавати послугу в різних пакетах, пакет з аналізу 7 генів коштує $ 72. Сьогодні можна здати два тести: для тих, хто їсть м'ясо, і для вегетаріанців, і підібрати індивідуальну дієту. Але команда планує запускати пакет з аналізу 60 генів.

Справа в тому, що методика ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції), яку зараз використовує стартап, застаріла і досить дорога - аналіз одного гена обходиться приблизно в 200 грн. Команда планує перейти на більш сучасні й більш дешеві методи (аналіз чіпами - подібну методику із застосуванням чіпа Infinium OmniExpress-24 Kit використовує відома компанія 23andme).

Проекту вже більше року, його засновники - генетики Дарія Лосєва і Руслана Шадріна, випускники магістратури інституту біології КНУ ім. Т.Г. Шевченка. Команда Myhelix брала участь в Startup Hub Poland. Зараз стартап орієнтується на український ринок, але з часом планує виходити за кордон.

(via)
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Жіночі джинси для будь-якого типу фігури: як обрати ідеальний крій
Для більшості жінок джинси — це базовий елемент гардероба, з яким за умови вибору правильного крою, можна створити десятки образів. Однак некоректний вибір розміру, посадки чи фасону здатний спотворити навіть ідеальну фігуру.
Читати більше