Український стартап дає поради щодо здорового способу життя, аналізуючи ДНК

3 жовтня 2016
UAPOST.US
Український стартап Myhelix розробляє алгоритм, який дозволяє аналізувати дані ДНК людини і на основі цих даних давати рекомендації щодо здорового способу життя.
 
uapost.us
 
У жовтні команда збирається запускати продаж. Також Myhelix працює над мобільним додатком, куди користувачі зможуть завантажувати свої ДНК-дані від будь-якої лабораторії та отримувати їхній аналіз із порадами щодо здорового способу життя.

Працює послуга так: до користувача приїжджає кур'єр, забирає пробу слини в пробірку, і відправляє її в лабораторію. Лабораторія отримує "сирі" дані по ДНК, відправляє їх до Myheliх, де їх аналізують. "Провівши ДНК-тест, ми можемо розповісти, яка генетична схильність у людини до засвоєння вітамінів, мікроелементів, жирних кислот. Ми можемо навіть дізнатися, до яких спортивних навантажень у людини є схильність", - розповідає співзасновник проекту Руслана Шадріна.

Аналіз проводиться ПЛР-методом, триває два тижні, після чого користувачеві видають рекомендації щодо здорового способу життя. "Ми ніколи не даємо медичних порад, адже ми не є медичним закладом. Ми можемо рекомендувати звернутися до лікаря з результатами аналізу - до дієтолога, гастроентеролога і т.д.", - розповідає Руслана.

Стартап планує продавати послугу в різних пакетах, пакет з аналізу 7 генів коштує $ 72. Сьогодні можна здати два тести: для тих, хто їсть м'ясо, і для вегетаріанців, і підібрати індивідуальну дієту. Але команда планує запускати пакет з аналізу 60 генів.

Справа в тому, що методика ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції), яку зараз використовує стартап, застаріла і досить дорога - аналіз одного гена обходиться приблизно в 200 грн. Команда планує перейти на більш сучасні й більш дешеві методи (аналіз чіпами - подібну методику із застосуванням чіпа Infinium OmniExpress-24 Kit використовує відома компанія 23andme).

Проекту вже більше року, його засновники - генетики Дарія Лосєва і Руслана Шадріна, випускники магістратури інституту біології КНУ ім. Т.Г. Шевченка. Команда Myhelix брала участь в Startup Hub Poland. Зараз стартап орієнтується на український ринок, але з часом планує виходити за кордон.

(via)
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Що можна дізнатися про себе на основі власних сексуальних фантазій
Наші сексуальні фантазії відображають, принаймні частково, особистісні риси та особливості. Доктор філософії Джастін ЛейМіллер, вивчаючи сексуальні фантазії понад 4000 американців для своєї книги, виявив, основні п'ять факторів особистості. А саме...
Читати більше