Війна і мир українського року

12 жовтня 2015
Anastasia Nazarenko

КОМА

Ще 1993-го року студентка Оксана Гавриловська натрапила у підвалі гуртожитку на покинуту барабанну установку, з чого і розпочався її шлях створення гурту КОМА. КOMA в перекладі з давньогрецької - зірка з хвостом, тобто комета. Вчені використовують цей термін, маючи на увазі її газову оболонку, яка завжди світиться. Образ комети відповідає внутрішньому стану гурту - це прагнення до яскравого і постійного руху вперед. У жовтні минулого року гурт випустив композицію, яку присвятили нашим воїнам на сході.

 

Океан Ельзи

Восени минулого року з’явилося зерно пісні Не твоя війна від Океана Ельзи. Ним став приспів, який Святослав Вакарчук написав за лічені хвилини (в ньому і досі не змінено ані слова) і відчув себе повністю виснаженим. Тільки наприкінці квітня цього року пісня побачила світ, а світ – почув її. Що ж до кліпу, то його зйомки відбувалися у режимі повної секретності, заборонено було навіть викладати селфі зі знімального майданчика.
 
 

Анастасія Приходько та Микита Рубченко

На одному з благодійних концертів на підтримку бійців на сході співачка Анастасія Приходько познайомилася з Микитою Рубченком, автором рок-версії Гімну України. Взявши за основу слова і музику Ігора Шаврова, співачка та музикант записали потужну рокову композицію Герої не вмирають.
 

Тартак

Лідер гурту Тартак Сашко Положинський ніколи не був осторонь проблем нашого суспільства і нашої країни. А торік у вересні, після концерту на підтримку нашого війська на сході, він отримав прохання від десантників написати пісню для підтримки бойового духу. І вже наприкінці осені в мережі з’явилась композиція Висота з присвятою десантникам, добровольцям та українським воякам в цілому.
 

Нумер 482

Гострі соціальні події в Україні також сприяли поверненню на велику сцену гурту Нумер 482. Сучасні реалії вилилися у пісню-заклик Добрий ранок, Україно! У 2011 році гурт припинив свою діяльність, але влітку 2014-го знову з'явився в ефірах радіостанцій з піснею "Добрий ранок, Україно", яка через деякий час стала хітом і візитівкою гурту. З серпня по листопад 2014-го "Нумер 482" взяли участь у волонтерському турі Східною Україною в рамках фестивалю української культури "Із країни в Україну".
 

Concrete Foundation

У лютому 2014-го учасник гурту Concrete Foundation – гітарист В’ячеслав Хабаров і фронтмен Сергій Зенін – поверталися з охопленого вогнем Майдану. Вони обговорювали події дня і раптом зрозуміли, що висока патетика розмови може стати піснею. Вже наступного дня Славко приніс до студії музику, а Сергій – тексти, і пісня була підготована буквально за кілька годин.
 
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com