Український кордон – на іржавому замку

5 серпня 2015
UAPOST.US
На українському кордоні відбуваються речі, несумісні з патетичними заявами наших високопосадовців про те, що "ворог не пройде, кордон на замку".
 
3 вересня 2014 року на засіданні Кабінету Міністрів України прем’єр-міністр Арсеній Яценюк презентував фортифікаційний проект "Стіна" або Європейський вал, котрий має підвищити рівень безпеки держави  на суходільному кордоні України та Російської Федерації.

Яценюк запропонував впродовж шести місяців облаштувати оборонні споруди, системи спостереження на всій ділянці кордону. Ця система "передбачає чотири можливості електронної ідентифікації – як на землі, так і з повітря. Система зводиться на один пульт, і оператор приймає рішення — або затримати, або знищити тих, хто посягає на територіальну цілісність та безпеку Української держави".

Огорожі планували встановити лише в зоні пунктів пропуску. На інших ділянках держкордону мали збудувати інженерні споруди та електронні засоби моніторингу, для того, щоб весь кордон був під надійним захистом.

Втім, уже 25 травня 2015 року Яценюк сказав, що чотиримільярдний проект "Стіна" буде завершений за три роки, а не за шість місяців. "Уже збудували 115,2 кілометра протитанкових споруд, 82 кілометри рокадних доріг, 417 кілометрів контрольно-слідових смуг, установили 49 веж спостереження на всіх ділянках Сумської, Харківської, Чернігівської областей",- писав Яценюк у соцмережах.

Тоді ж глава уряду повідомив, що влада знайшла спосіб здешевити первісний план спорудження вп’ятеро.
Як саме владі вдалося здешевити такий мегапроект на власні очі побачив луганчанин Ігор Бразовський, котрий перетинав кордон з Росією в липні місяці через станцію переходу "Гоптівка".

Гоптівка — прикордонне село в Україні, в Дергачівському районі Харківської області. До кордону з Росією 3 км. Поруч із селом розташований однойменний прикордонний пункт контролю з Росією, відкритий 2002 року, "Гоптівка"—"Нехотєєвка". Гоптівка — один із найбільших автомобільних переходів на українсько-російському кордоні.

Найбільш за все п.Бразовського вразила перешкода для агресора, якою на кордоні вважається гнилий поламаний металевий паркан, на який навішено старезний замок.

"На станції в цей час перезміни не було і аварійних ситуацій так само. Так що часу було багато і я сфотографував "Наша відповідь ворогові" - стіну, рів і насип які зобов'язані нас захистити від супостата. Особливо вразили іржаві ворота і замок, який ви бачите на фото. Я так і не зрозумів призначення даної атрибутики, але зрозумів.. - МИ надійно захищені! Через півтори години очікування дива водій оголошує таксу в 30 гр. з носа і рухаємо без догляду," - написав у соцмережах мій краянин.

Так що, шановне товариство, "прикордонник наш не спить, мирні сни охороняє й неба чистого блакить".

Наш кордон під надійним замком! Щоправда, іржавим...

Автор: Дмитро Снєгирьов

Читайте також:
Кадри вирішують все

Кадрові прориви Петра Порошенка
то бреше українцям про кількість загиблих військових в боях на Донбасі?
В України є достатньо сил, аби зупинити війну

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com