Український історик Сергій Плохій представить книгу про Чорнобиль

21 березня 2018
Редакція

Лауреат Шевченківської премії, історик Сергій Плохій розповів, що 15 травня американська публіка матиме змогу познайомитися з першим екземпляром книги про Чорнобиль

Сергій розповів, що хотів організувати презентацію 26 квітня, оскільки ця дата є дуже символічною в контексті історичних подій. Однак його аргументи до уваги не прийняли, повідомляє сайт Ukraine ART News.

The University of Manitoba

Під час роботи над книгою, автор використовував архівні документи, інтерв'ю та спогади учасників тих подій. 



"Моя книжка - це перша спроба розповісти про передісторію радянської ядерної програми, Чорнобиль і сьогодення, .. як країна загалом і ми, як суспільство, ставимося до ядерної енергетики ... Мені не довелося брати інтерв'ю, вони вже були готові. Моїм завданням було скласти їх докупи, зробити так, щоб вони поєдналися разом з документами. А документи надходили переважно з двох джерел. Перший - архів Служби безпеки України. Частина цих матеріалів уже публікувалася, інша - ще не була оприлюднена. Друге джерело - архів Ради Міністрів УРСР... Змусити документи та цю бюрократично-державну історію говорити людським голосом з інтерв'ю, спогадами, емоціями - було одним із завдань цієї книжки", - розповів історик.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Види тростин для ходьби
Хронічні патології опорно-рухового апарату, реабілітація після травми або операції, вікова фізична ослабленість тіла - все це перелік показань до того, щоб купити тростину для ходьби, спеціальний реабілітаційний пристрій, який надає підтримку під час руху.
Читати більше
Роботи художниці Дар’ї Хрісанфової
Творчість художника і письменника в дечому подібна, але і відрізняється за певними ознаками. І перших, і других можна іменувати художниками: живописці з пензлем в руках чи мастихіном і художники слова. У будь-якій творчій праці цінується відданість своїй справі, вміння знайти власний стиль письма, багато іншого.
Читати більше
На що звернути увагу при пошуку роботи: крок за кроком
Кожну людину так чи інакше з часом починає хвилювати питання власної реалізації, бажання відбутися як спеціаліст та досягти успіху. А для комфортного життя бажано отримувати ще й непогані гроші за те, що робиш.
Читати більше