український інститут як продовження національної ідеї 

У бюджеті МЗС на 2017 рік на функціонування "Українського інституту" виділено 22 млн грн.

Україна створює свій аналог німецького "Інституту Гете"© s_derevianko / Depositphotos

Кабінет міністрів ухвалив рішення про створення "Українського інституту", метою діяльності якого буде популяризація України за кордоном та просування її іміджу в світі, підтримка української мови і культури, а також презентація туристичного та економічного потенціалу країни.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Кравченко. За його словами, відповідне рішення Кабмін ухвалив у кінці червня.

"Своїм рішенням уряд тільки дав "добро" на реалізацію ініціативи Міністерства закордонних справ. Саме МЗС буде куратором "Українського інституту" і фінансуватиме його діяльність з коштів, передбачених у держбюджеті для зовнішньополітичного відомства. Також передбачається, що додатковим фінансовим джерелом може стати донорська допомога благодійників", - вказує автор.

За словами Кравченка, ініціатори створення інституту сподіваються, що до кінця року він не лише пройде організаційний етап становлення (буде затверджено його статут, на конкурсній основі відібрано керівництво, укладені контракти з співробітниками Інституту), але і проведе перші заходи.

"Нинішнього року планують створити чотири закордонні представництва — у Варшаві, Берліні, Парижі, Римі. Наступного — відкрити офіси ще в Нью-Йорку і, можливо, Пекіні", - зазначає автор.

Очікується, що, будучи автономною державною установою, що працюює поза стінами посольств, але під патронатом МЗС, Інститут стане ефективним засобом презентації України у світі.

"Вирішальними в успіху чи неуспіху "Українського інституту" будуть гроші, кадри, нормативна база, вибір стратегії й тактики. І, звичайно ж, незалежність діяльності установи від політичної кон'юнктури. Ці фактори багато в чому визначать, чи стане даний проект настільки ж успішним, як Ґете-інститут, Французький інститут, Британська Рада, Польський інститут, Інститут Сервантеса, за образом і подобою яких його задумували", - йдеться в статті.

Кравченко зазначає, що в бюджеті МЗС на 2017 рік на функціонування "Українського інституту" виділено 22 млн грн.

Детальніше про створення та перспективи "Українського інституту" читайте в статті Володимира Кравченка "Гроші, кадри й вибір стратегії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com