Український хірург першим у світі здійснив трансплантацію органа

4 квітня 2017
UAPOST.US
3 квітня 1933 року у Херсоні український хірург Юрій Вороний вперше у світі зробив пересадку нирки. Про це було написано в італійському журналі "Vinerva Chirurgica", де зазначалось, що нирка включилась у кровообіг і почала самостійно функціонувати. Ця пересадка нирки була першою в історії спробою пересадки будь-якого цілого органу людині.
 
uapost.us
 
Пацієнткою стала 26-річна жінка, якій пересадили орган 60-річного померлого чоловіка. Через сімейні проблеми дівчина проковтнула 4 грами нерозведеної сулеми (хлориду ртуті). Отруєння призвело до відмови нирок. Стан дівчини був вкрай важким, і 38-річний хірург — без наукового звання, але з великим досвідом експериментальних операцій з пересадки нирки тваринам — Юрій Вороний приймає рішення про трансплантацію.

В якості донора використали труп чоловіка, який помер в приймальному покої через перелом черепа.
Нирку взяли через шість годин після смерті.

Проблемою стало те, що групи крові донора і реципієнта не збігалися. У жінки була I, а у чоловіка III.

Вороний вирішив все ж робити пересадку, оскільки іншої донорської нирки не було.

Після операції жінка прожила з трансплантованою ниркою трохи більше 48 годин і померла.

Своєю операцією хірург Вороний надовго випередив розвиток трансплантології. У більшості країн світу клінічні пересадки нирок почали робити тільки в 50-60-і роки.

(via)
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Світське життя, секс і гарне тіло: 3 книги, які змінять ваше самосприйняття
Автори цих книжок намагаються завдяки своїм вишуканим, стильним і красивим історіям, втіленим у не менш гарні ті цікаві книжки, додати гармонії і тепла у наше трагічне сьогодення.
Читати більше