Український борщ

21 вересня 2018
Андрій Гришакін.

Українці з давніх часів вважаються миролюбною нацією, яка в пріоритеті ставила питання про здорове та стабільне харчування. Тому пращури мали майстерні навички в хліборобстві, тваринництві, займалися також бджільництвом, рибальством, збиральництвом.
Тому, маючи різноманіття інгредієнтів в повсякденному бутті, українці створюють світовий шедевр – борщ.
Перші згадки про цю страву припадають ще на час Київської Русі в XIV столітті.
Слово борщ походить від старослов'янського "б'рщь" (буряк). Цей овоч є обов'язковою складовою частиною всіх борщів бо дає смак і забарвлення.


У давні часи м'ясо у борщі можна було зустріти лише на великі свята, бо свиней часто не кололи, а іншу худобу під час окупації забирали ординці – московити. Борщ готували з капустою, буряком, морквою, петрушкою, картопля з’явилася пізніше. В борщ додавали власне як буряк, так і буряковий квас, у визначні дні приправляли сметаною. Трохи пізніше для смакоти почали нарізати сальце, а після вдалих походів козаків на столі з’явився часник та різноманіття спецій.


У Росії борщ згадується в пам’ятках XVI-XVII століть – нариси про борщ можна зустріти в новгородських ямський книгах 1586 -1631 років. Ще Катерина II називала борщ своїм улюбленим блюдом і тримала при дворі окремого кухара для його приготування. Також борщ дуже любили, Олександр II, балерина Анна Павлова. Уявіть – саме український борщ, а не страву московитів - смердючі щі.
З роками ця страва пройшла еволюцію, з’явилося більше тридцяти рецептур приготування борщу.
У будь-якому випадку в кожної господині — свій борщ, свої таємниці його приготування, які зазвичай передаються з покоління в покоління. Справжній борщ, згідно з народними приказками, має бути таким густим, щоб ложка в ньому стояла, і за парою від миски за столом дітей не було видно.
Український борщ вже давно став символом нашого народу в світі, і, що також приємно, улюбленою стравою багатьох людей, незалежно від їхньої національності.


Смачного Вам, українці!

Обкладинка - pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com