Український актор, який зіграв у Голлівуді понад 100 ролей

15 серпня 2017
Редакція
Із виразною зовнішністю, ростом 196 сантиметрів і кремезною статурою – Майк Мазуркі був справжньою знахідкою для голлівудських режисерів.

Він то перетворювався на ковбоя, то ставав представником італійської мафії, або й узагалі індіанцем. Актор і сам нерідко жартував: "я частіше граю індіанців, аніж вони самі. І багато людей вважає мене індіанцем".
  Та мало хто здогадувався про його справжнє коріння: "Я українець. Українського походження".

Справжнє ім’я Майка – Михайло Мазуркевич і народився він у Тернопільській області. Спочатку до Штатів емігрував батько, мати виїхала до нього, коли сину виповнилось 7 років. Що й казати, сім’я жила бідно і винаймала кімнату в колишньому млині.
 
Тим не менше хлопець ріс обдарованим. Майк став одним з найкращих випускників Манхетенського коледжу зі ступенем бакалавр мистецтва, далі вивчав право і навіть брав уроки в балетній школі. Рівень його інтелекту та начитаності завжди приголомшував тих, хто сприймав Майка за вуличного здоровилу.

Його дебют у кіно відбувся ще у 1934 році. Щоправда, йому довелось дещо змінити ім’я та прізвище, щоб вони звучали звичніше для американського глядача. Це були епізодичні ролі. Але його помітив видатний американський кінорежисер Джозеф фон Штернберг і запропонував роль у фільмі "Жорстокий Шанхай" (1941). Ця робота стала визначальною для Михайла.



Вже 1943 року Мазуркі знявся в 11(!) повнометражних фільмах. Утім, режисерів Мазуркі приваблював насамперед як виконавець ролі бандитів-мафіозі. Особливо він запам’ятався в такій ролі у фільмі популярного голлівудського режисера, українця за походженням, Едуарда Дмитрика "Вбивство, моя мила" (1944).
  Успішна кінокар’єра Мазуркі 40-их років продовжилась і в 50–60-х. Йому перепадали ролі не тільки бандитів, убивць та інших негативних персонажів, а й позитивних героїв у вестернах, комедіях, потім – у серіалах, брав участь у телешоу.

Колись актор Олег Відов, який емігрував до США і знімався Голлівуді, сказав, що краще грати другорядні ролі, але у фільмах видатних, аніж зніматися у головних ролях у посередніх. В кар’єрі Мазуркі вистачало і тих і інших. За понад 50 (!) років роботи в Голлівуді він знявся в 151 фільмі, в більшості з яких (115) грав головні або помітні ролі другого плану, а в чотирьох навіть сам себе (!). Найвідомішими з кінокартин за його участі є знамениті "У джазі тільки дівчата" (в американському прокаті – "Дехто любить гарячіше" (Some Like it Hot, 1959), режисером якого був виходець з України Біллі Вайлдер (Самуїл Вільдер) та "Цей шалений, шалений, шалений, шалений світ" (1963) видатного кінорежисера Стенлі Крамера.
 
Грав Мазуркі й чи не з більшістю американських кінозірок. Від імен буквально мерехтить в очах! Серед актрис можна назвати Мерилін Монро, Марлен Дітріх, Ширлі МакЛейн, Джоді Фостер, Мішель Пфайфер, Мадонну, Елізабет Скотт (до речі, теж українка), Енн Бакстер (дружина актора Джона Годяка), серед акторів – Фернандель, Спенсер Трейсі, Джекі Куган (грав ще дитиною в фільмі Чарлі Чапліна "Малюк"), Джек Лемон, Тоні Кертіс, Аль Пачино, Курт Рассел, Гаррісон Форд, Дастін Хоффман, Брюс Лі, Девід Нівен (Великобританія) та ін.

До самої смерті (9.12.1990) він грав у фільмах і брав участь у спортивних змаганнях з боротьби (як суддя). Відносно непогано складалося й особисте життя: у шлюбі з Жанет Брігс він мав двох дітей, але врешті подружжя розлучилося.
  Помер Мазуркі (Михайло Мазуркевич) у Каліфорнії і був похований у місті Глендейл. Не забули його й після смерті. Так, у 2005 р. йому було присуджено Державну премію з боротьби, а найкращі фільми з його участю регулярно йдуть на екранах світу…
 
Джерело: 24 Канал та ​ktm.ukma.edu.ua
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше