Українську оперу-жах покажуть на відомому європейському фестивалі

31 липня 2017
Annie
Оперу-жах HAMLET. Dramma per Musica режисера Ростислава Держипільского і композиторів формації NOVA OPERA Романа Григоріва та Іллі Разумейка презентують на одній з найбільших міжнародних театральних подій Європи – Шекспірівському фестивалі у Гданську, який стартував 28 липня.
 
cultprostir.ua

Цього року в Шекспірівському фестивалі візьмуть участь театри й театральні компанії з Великобританії, Хорватії, Гонконгу, Росії, Індії та Польщі. Українську виставу HAMLET. Dramma per Musica відібрали з-понад 100 постановок зі всього світу й удостоїли стати одним із хедлайнерів фестивалю. Її показ відбудеться 2 серпня на головній сцені Шекспірівського театру.

Прем’єра опери-жаху "Гамлет" пройшла в лютому в Івано-Франківську. Майданчиком для неї слугував підвал драмтеатру. З того часу постановка зазнала певних змін у музичному плані, зокрема завдяки експериментам Іллі Разумейка і Романа Григоріва. Вони поєднують в цій опері джаз і рок, циганські та сербські наспіви, а також посилаються на музику кінематографу 1970-х і псевдо-цитати з Генделя та Шенберга."Гамлет" Шекспіра датується 1601-1602 роком – саме тоді у Флоренції зароджувався жанр опери, – розповідають композитори. – Тому нам було цікаво взяти сюжет п’єси для створення опери у стилі раннього бароко. Іншим джерелом натхнення стала історія музики Єлизаветинського театру. Ми спробували реконструювати оркестр Шекспірівського театру, де зазвичай грало шість музикантів".

Також Роман та Ілля зазначають, що за часів Шекспіра у театрі неабияку роль відігравав саунд-дизайн. "Наприклад, відповідна атмосфера для сцен вбивства чи приходу духів досягалась за допомогою скреготіння листів заліза та інших спеціальних пристроїв. В нашому випадку це завдання виконує електроніка", – пояснюють композитори.
 

 
Крім виступу, творці вистави HAMLET. Dramma per Musica в рамках освітньої програми Шекспірівського фестивалю прочитають лекцію під назвою Shakespeare and noise, на якій розкажуть про тонкощі роботи над постановкою.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Жовтий, сірий або все-таки білий: виберіть відтінок вашої зубної емалі
Білосніжна посмішка не в усі часи і не у всіх народів була в пошані. Щоб підкреслити свій статус і благородне походження, стародавні римляни носили золоті коронки, а японки чорнили зуби спеціальним лаком.
Читати більше