Українського вченого нагородили престижною премією Вольфа за важливе відкриття для математики і фізики

У 2018 році премію Вольфа в галузі математичних наук присудили українцю Володимиру Дрінфельду та його колезі Олександру Бейлісону за цикл їхніх інноваційних робіт з алгебраїчної геометрії, теорії зображень та математичної фізики. Про це повідомляє Національна академія наук України, членом якої є Дрінфельд. Премія включає диплом і грошову винагороду - $100 000.
 
За даними НАН, результати роботи вчених дуже важливі для сучасної науки. Дрінфельд і Бейлісон створили геометричну модель алгебраїчної теорії, яка грає ключову роль в теорії полів і фізичної теорії струн, і таким чином посилює взаємодію між сучасними фундаментальними математикою і фізикою. Ці результати отримані математиками в ході спільних досліджень за програмою Ленглендса, яка займає визначне місце в сучасній теорії і добре відома серед відповідних фахівців.
 
Володимир Дрінфельд народився 14 лютого 1954 року в Харкові. Довгий час працював у Фізико-технічному інституті низьких температур імені Б.І. Вєркіна НАН України в Харкові. Здобув популярність завдяки своїм відкриттям в області алгебраїчної геометрії над полями позитивної характеристики, математичної фізики та теорії деформацій алгебраїчних структур. Результати його робіт лягли в основу нових розділів сучасної математичної науки - теорії модулів Дрінфельда і теорії квантових груп. Результати Дрінфельда містяться в переліку досягнень, за які автора нагородили медаллю Філдса в 1990 році.


 
ain.ua
 
Сьогодні українець працює в університеті Чикаго, де, у співпраці з Бейлісоном, і працював над дослідженнями, які принесли колегам премію Вольфа. Їм вдалося вивести глибокі зв'язки між сучасною абстрактною математикою і фізикою шляхом дослідження важливих алгебраїчних структур, що працюють в квантовій теорії поля, яка, в свою чергу, є теоретичною базою сучасної фізики елементарних частинок. Ці результати стали об'єктами численних застосувань в роботах багатьох фахівців з різних галузей. Дрінфельд і Бейлісон виклали їх в книзі Chiral algebras.
 
Премія фонду імені Вольфа була заснована в 1978 році. Щорічно нею відзначають 5-6 діячів в декількох областях сучасної науки, в тому числі й математики, а також в декількох видах мистецтв. Для лауреатів-математиків, поряд з медаллю Філдса, такі премії є найпрестижнішими нагородами. На поточний момент цією премією нагородили 329 вчених і художників з усього світу. Переможців обирають міжнародні комітети, що складаються з видатних фахівців у відповідній галузі. Комітети щорічно змінюються. Лауреати отримують нагороди з рук президента держави Ізраїль. Церемонія нагородження проходить в приміщенні Кнесету (парламенту Ізраїлю) в Єрусалимі.

Джерело: ain.ua
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 занедбаних місць на планеті, від яких стає моторошно
У світі багато занедбаних місць, і кожне з них має свою історію. Якісь місця вселяють страх, якісь – почуття захоплення. У статті ми зібрали для вас наймоторошніші місця на Землі, від яких перехоплює подих.
Читати більше
XVII СТ. : ПОЛОНІЗАЦІЯ, ВІДРОДЖЕННЯ, ПОЧАТОК РУСИФІКАЦІЇ
Особлива важливість цієї епохи для долі українства та його питомої мови не підлягає жодним сумнівам, хоча в різні її періоди в різних куточках української ойкумени відбувалися відмінні навзаєм, не раз "протилежні за знаком" процеси.
Читати більше
Як слов'янки прикраси носили
Яскравим та виразним наповненням до українського народного одягу виступали прикраси. Вони виконували захисну функцію амулетів, талісманів, оберегів, які супроводжували людей упродовж життя. Основним призначенням ювелірних виробів було доповнення до костюма. Звідси і їхня художня виразність, багатство форм і технічних прийомів, які збереглися і зараз.
Читати більше