Українського вченого нагородили престижною премією Вольфа за важливе відкриття для математики і фізики

У 2018 році премію Вольфа в галузі математичних наук присудили українцю Володимиру Дрінфельду та його колезі Олександру Бейлісону за цикл їхніх інноваційних робіт з алгебраїчної геометрії, теорії зображень та математичної фізики. Про це повідомляє Національна академія наук України, членом якої є Дрінфельд. Премія включає диплом і грошову винагороду - $100 000.
 
За даними НАН, результати роботи вчених дуже важливі для сучасної науки. Дрінфельд і Бейлісон створили геометричну модель алгебраїчної теорії, яка грає ключову роль в теорії полів і фізичної теорії струн, і таким чином посилює взаємодію між сучасними фундаментальними математикою і фізикою. Ці результати отримані математиками в ході спільних досліджень за програмою Ленглендса, яка займає визначне місце в сучасній теорії і добре відома серед відповідних фахівців.
 
Володимир Дрінфельд народився 14 лютого 1954 року в Харкові. Довгий час працював у Фізико-технічному інституті низьких температур імені Б.І. Вєркіна НАН України в Харкові. Здобув популярність завдяки своїм відкриттям в області алгебраїчної геометрії над полями позитивної характеристики, математичної фізики та теорії деформацій алгебраїчних структур. Результати його робіт лягли в основу нових розділів сучасної математичної науки - теорії модулів Дрінфельда і теорії квантових груп. Результати Дрінфельда містяться в переліку досягнень, за які автора нагородили медаллю Філдса в 1990 році.


 
ain.ua
 
Сьогодні українець працює в університеті Чикаго, де, у співпраці з Бейлісоном, і працював над дослідженнями, які принесли колегам премію Вольфа. Їм вдалося вивести глибокі зв'язки між сучасною абстрактною математикою і фізикою шляхом дослідження важливих алгебраїчних структур, що працюють в квантовій теорії поля, яка, в свою чергу, є теоретичною базою сучасної фізики елементарних частинок. Ці результати стали об'єктами численних застосувань в роботах багатьох фахівців з різних галузей. Дрінфельд і Бейлісон виклали їх в книзі Chiral algebras.
 
Премія фонду імені Вольфа була заснована в 1978 році. Щорічно нею відзначають 5-6 діячів в декількох областях сучасної науки, в тому числі й математики, а також в декількох видах мистецтв. Для лауреатів-математиків, поряд з медаллю Філдса, такі премії є найпрестижнішими нагородами. На поточний момент цією премією нагородили 329 вчених і художників з усього світу. Переможців обирають міжнародні комітети, що складаються з видатних фахівців у відповідній галузі. Комітети щорічно змінюються. Лауреати отримують нагороди з рук президента держави Ізраїль. Церемонія нагородження проходить в приміщенні Кнесету (парламенту Ізраїлю) в Єрусалимі.

Джерело: ain.ua
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Золочівський замок
Усім без винятку відоме висловлювання: краще один раз побачити, аніж десятки разів почути. І це саме той випадок, коли мова йде про величну архітектурну пам'ятку Львівщини та України в цілому, яка дійсно вражає своїми масштабами, неперевершеною красою та історичністю.
Читати більше