Українські зірки перевтілилися у Соломію Крушельницьку

10 грудня 2014
Редакція
У рамках проекту "Атмосфера Крушельницької", присвяченого видатній українській оперній діві, Джамала, Анастасія Приходько, Каша Сальцова ("Крихітка") та Юлія Саніна (The Hardkiss) знялися в її найвідоміших театральних образах. Співачки перевтілилися в героїнь, граючи яких Крушельницька завоювала серця публіки по обидва боки Атлантики: Чіо-Чіо-Сан (опера "Мадам Баттерфляй" Джакомо Пуччіні), Ельзу (опера "Лоенгрін" Ріхарда Вагнера), Аїду (одноіменна опера Джузеппе Верді) і Єлену (опера "Мефістофель" Арріго Бойто). 
 
"Народна музика — це спадок, який залишається з нами через століття, унікальний код душі кожного народу, — говорить Джамала. — Соломія Крушельницька зробила величезний внесок у збереження та розвиток української народної пісні. Думаю, без неї українці не були б такими, як є, а частинка нашої душі була б назавжди втрачена".

Спеціально для зйомки львівський Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької надав точні реконструкції сценічних костюмів, у яких Соломія Крушельницька виходила на сцену італійського La Scala, паризького National de l'Opera і театру Буенос-Айреса. Аксесуари і головні убори Крушельницької до сьогодні не збереглися, тому їх відтворенням зайнялася студія Лесі Патоки.

"Проект "Атмосфера Крушельницької" дає можливість нам, музейникам, які пропагують ім'я та мистецтво Соломії Крушельницької, сучасною мовою розповісти про видатну українку, —  розповідає Галина Тихобаєва, директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької. — Назва проекту "Атмосфера Крушельницької" є дуже вдалою, адже вона відображає не лише постать Соломії, а справді всю атмосферу кінця XIX - початку XX ст., час розквіту оперного мистецтва".

Зіркова фотосесія — лише один з етапів масштабного проекту "Атмосфера Крушельницької". Протягом місяця також проходить конкурс ілюстрацій на найкращий костюм для сучасної Соломії, музичний проект, у рамках якого відомі українські виконавці презентують свої переспіви та інтерпретації арій Крушельницької, історичний проект та конкурс молодих талантів "Крушельницька 2.0".

"Вже 19 грудня ми відкриємо у виставковому просторі "Атмосфери" експозицію, яка буде присвячена Соломії Крушельницькій, — говорить організатор проекту Наталія Кравець. — Але вже зараз, дивлячись на фото Дмитра Перетрутова, ми бачимо, що нам вдалося передати настрій тієї епохи, згадати, якою прекрасною жінкою була Соломія".

Факти і цифри:

  • Відомо, що на початку кар'єри Соломія Крушельницька власноруч моделювала собі костюми, перешиваючи старі сукні своїх сестер
     
  • Найскладнішим у відтворенні виявився головний убір з опери "Аїда2. Над ним майстри Patoka Studio працювали понад 70 годин;
     
  • Костюми, у яких знімалися українські зірки, є у постійній експозиції львівського Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької.
       
    Фото: Мария Савоскула
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як запобігти крадіжкам у магазині
Світ роздрібної торгівлі швидко розвивається, і коли ви керуєте величезною кількістю запасів, безпека стає важливою увагою. Крадіжка, вандалізм та шахрайство — це лише деякі проблеми, з якими стикаються роздрібні магазини щодня.
Читати більше