Українські винаходи 2015 року

7 червня 2016
Anastasia Nazarenko

1. Станція бездротової зарядки Technovator XE дозволяє повністю заряджати батареї мобільного пристрою

Випускник Київського політехнічного інституту, програміст Іван Чуба дивує ось чим. Його станція бездротової зарядки Technovator XE дозволяє повністю заряджати батареї мобільного пристрою. Фактично, смартфон чи планшет достатньо просто залишити в одному приміщенні з пристроєм.


Розробники порівнюють зарядну систему з Wi-Fi роутером – єдина відмінність полягає у тому, що пристрій передає не інтернет-сигнал, а енергію на відстань до 5 м. Щоб зарядити мобільний пристрій його не треба навіть витягати з сумки чи кишені.

Єдина умова роботи зарядної станції – на мобільний пристрій потрібно одягти спеціальний чохол. Крім того, на мобільний пристрій доведеться встановити програму налаштування бездротової зарядки. База може заряджати акумулятори 4х пристроїв одночасно.

2. Український стартап Luciding отримав $20 тис. інвестицій на створення пристрою, що дозволяє бачити усвідомлені сни

Свою розробку українці презентували у Нью-Йорку, США, під час виступу на заході для стартапів та інвесторів TechCrunch Disrupt 2015.

Пристрій Luciding є "розумною" пов'язкою для керування власними снами. Пов'язка досліджує активність головного мозку та визначає, коли у людини починається фаза швидкого сну.

У цей момент Luciding подає 30-секундний електричний сигнал на частоті 40 герц, який майже дорівнює частоті роботи мозку. Сигнал допомагає людині усвідомити, що вона спить і бачить сон, та почати ним керувати.
 

3. Українець власноруч спроектував та побудував енергоефективний будинок-напівсферу

За допомогою спеціальної програми Валерій Самойлов навчився проектувати 3D-моделі на комп'ютері.

Каркас будинку складається із дерев'яних деталей, які поєднані між собою спеціальними металічними кріпленнями. Аби зробити будинок теплим, чоловік використав ековату, що добре зберігає тепло.

Ужгородський майстер витратив на будівництво близько 10 місяців – увесь цей час він працював самостійно. Вартість такого будинку складає $7 тис. На думку автора конструкції, такий будинок може простояти не менше 50 років.

 

4. Учені Національної академії наук України показали світові ендопротези суглоба, вироблені з титану. Розробка значно дешевша за західні аналоги

Титанові ендопротези є найкращм рішенням для вживлення в організм – метал демонструє високу біосумісність і не викликає відторгененя тканинами тіла людини, на відміну від сплаву кольбату та хрому, що часто використовується. Інший плюс українського винаходу – висока стійкість. Титановий протез зношується у 6 разів повільніше, ніж будь-який сучасний аналог. Українська розробка дозволяє протезу адаптивно зміщуватися – людина може вільно рухати ногою, не відчуваючи жодних обмежень та дискомфорту.

5. У Києві у 2015 році представили апарат для зварювання живих тканин

У Києві на ІХ Всеукраїнському Фестивалі науки та інноваційних розробок 2015 року представили апарат для зварювання живих тканин. Новинка — результат роботи Національного інституту електрозварювання ім. Патона.

Розробка з'єднує живі тканини, що дозволяє здійснювати унікальні операції та відмовитися від традиційних матеріалів для зшивання ран та накладання швів. В основу роботи покладено процес коагулювання білка живих тканин.
 

6. Експерименти із протезуванням мозку

Професор університету Західної Вірджинії (США), доктор медицини Сергій Яковенко розповів про свої розробки у царині нейронної інженерії. За його словами, дослідження, які зараз проводяться, можуть здійснити переворот у науці та дозволять створити фактичний протез мозку для подолання наслідків інсульту та інших складних уражень головного мозку.

Рішення повернутися в Україну та продовжувати тут наукову роботу Сергій Яковенко пояснює так :
 

"Чому я в Україні? Тому що я тут народився, і ця країна є дорогою для мене. І мені дуже приємно бачити студентів у КПІ, які організовують  сучасну літню школу, де багато інновацій. Приємно бачити студентів та викладачів, які захоплені своєю справою. Така літня школа є вже десятою і мені неймовірно приємно спостерігати, що українці навчилися організовувати заходи такого штибу".
 

7. Біосенсор для гемодіалізу

Вчені з Інституту молекулярної біології та генетики при НАН України, Інституту фізики напівпровідників при НАН України та Київського клінічного госпіталя №3 розробили біосенсор, використання якого значно впливає на ціну процедури гемодіалізу.

Наразі в Україні вартість курсу роботи штучних нирок складає близько 120 тис. грн на одного пацієнта. Новий український біосенсор дозволяє проводити аналіз крові буквально за кілька хвилин та значно знижує його вартість.

Сенсор всього за кілька хвилин дозволяє оцінити ефективність процедури гемодіалізу для пацієнта та зрозуміти, коли її можна припинити. Пристрій у режимі реального часу виводить на екран рівень креатиніну та сечовини у діалізаті. Сенсор дозволяє проводити безперервний аналіз безпосередньо біля ліжка хворого, що значно спрощує процедуру.
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чи насправді Ван Гог відрізав собі вухо: розбираємо головні версії
Мабуть, найзнаменитіше вухо в історії — вухо голандського художника-імпресіоніста Вінсента Ван Гога, яке він закарбував на автопортреті. Але ось що трапилося з цим вухом — відрізав він собі його сам або йому хтось допоміг це зробити — досі невідомо.
Читати більше