Українські винаходи 2015 року

7 червня 2016
Anastasia Nazarenko

1. Станція бездротової зарядки Technovator XE дозволяє повністю заряджати батареї мобільного пристрою

Випускник Київського політехнічного інституту, програміст Іван Чуба дивує ось чим. Його станція бездротової зарядки Technovator XE дозволяє повністю заряджати батареї мобільного пристрою. Фактично, смартфон чи планшет достатньо просто залишити в одному приміщенні з пристроєм.


Розробники порівнюють зарядну систему з Wi-Fi роутером – єдина відмінність полягає у тому, що пристрій передає не інтернет-сигнал, а енергію на відстань до 5 м. Щоб зарядити мобільний пристрій його не треба навіть витягати з сумки чи кишені.

Єдина умова роботи зарядної станції – на мобільний пристрій потрібно одягти спеціальний чохол. Крім того, на мобільний пристрій доведеться встановити програму налаштування бездротової зарядки. База може заряджати акумулятори 4х пристроїв одночасно.

2. Український стартап Luciding отримав $20 тис. інвестицій на створення пристрою, що дозволяє бачити усвідомлені сни

Свою розробку українці презентували у Нью-Йорку, США, під час виступу на заході для стартапів та інвесторів TechCrunch Disrupt 2015.

Пристрій Luciding є "розумною" пов'язкою для керування власними снами. Пов'язка досліджує активність головного мозку та визначає, коли у людини починається фаза швидкого сну.

У цей момент Luciding подає 30-секундний електричний сигнал на частоті 40 герц, який майже дорівнює частоті роботи мозку. Сигнал допомагає людині усвідомити, що вона спить і бачить сон, та почати ним керувати.
 

3. Українець власноруч спроектував та побудував енергоефективний будинок-напівсферу

За допомогою спеціальної програми Валерій Самойлов навчився проектувати 3D-моделі на комп'ютері.

Каркас будинку складається із дерев'яних деталей, які поєднані між собою спеціальними металічними кріпленнями. Аби зробити будинок теплим, чоловік використав ековату, що добре зберігає тепло.

Ужгородський майстер витратив на будівництво близько 10 місяців – увесь цей час він працював самостійно. Вартість такого будинку складає $7 тис. На думку автора конструкції, такий будинок може простояти не менше 50 років.