Українські винаходи 2015 року

20 травня 2016
Nataliya Filimonyuk

Бездротова зарядка до телефонів

Випускник Київського політехнічного інституту Іван Чуба створив безпровідну зарядку для смартфонів Technovator XE. Для підзарядження ґаджет достатньо залишити в одному приміщенні з зарядною станцією. Винахід передає електроенергію на відстані до 5 м, тому смартфон можна навіть не діставати із сумки чи кишені. Єдина умова - на присторої повинен бути спеціальний чохол та встановлений додаток, який і регулюватиме процес заряджання батареї. 


Як показали дослідження, безпровідна база може заряджати 4 пристрої одночасно. Процес повного заряджання триває в середньому 4 години. Попередня вартість Technovator XE з чохлом для телефону в комплекті складе $200. 

Мобільний навігатор із врахуванням якості доріг

Українські розробники з компанії bvblogic випустили перший у світі мобільний навігатор, який враховує якість доріг при плануванні автомобільних маршрутів. Програма Navizor поки що знаходиться на стадії бета-тестування, проте користувачі вже зараз можуть використовувати її та навіть допомагати програмі розвиватись.

Суть додатку включає завчасне попередження водія відносно поганого стану обраної дороги, що забезпечує можливість вибору іншої дороги, не відходячи від маршруту. Проте кожному користувачу також пропонується самостійно оцінити стан обраної дороги. Ці оцінки будуть видимі іншим водіям, як додатковий показник якості дороги. Цікаво ще й те, що програма не обмежується тільки водіями транспортних засобів - присутня функція оцінки якості дороги для пішоходів. 
 


Так як військова тематика на даний момент являється актуальною, маємо винаходи і в цій сфері:

Звуковий сенсор для виявлення позицій ворога

Українські волонтери розробили сенсор для виявлення вогневих точок для війська в зоні АТО. Пристрій дозволяє з високою точністю визначити, звідки ведеться обстріл.

Сенсор працює за таким принципом: система з декількох мікрофонів, розміщених по колу на відстані близько 40 см один від одного, і центрального мікрофону ловить звукові хвилі від пострілів. Система обробляє дані та передає операторам, які, в свою чергу, визначають позицію та вказують її бійцям.

Пристрій може працювати як зі звичайними комп'ютерами, так і з планшетами. Припускається, що найближчим часом його почнуть використовувати на блокпостах в зоні АТО, але не відомо, коли сенсор піде в серійне виробництво.
 

Спецкостюм для АТО

Українські науковці та волонтери при підтримці організації "Слава України" та "Самооборона в Київській області" створили термокамуфляжний костюм для солдат в зоні АТО. Його відмінність — повне усунення інфрачервоного випромінювання. Результатом є повна невидимість бійця для тепловізора на відстані 20м.

Термокамуфляж являє собою спеціальний багатошаровий костюм, який блокує випромінювання теплової енергії від тіла людини. Вартість такого костюму - 600 євро, і це в 3,5 рази дешевше західних аналогів, тож Міністерство Оборони планує закупити термокамуфляжі після певного ряду перевірок. 
 

Титанові протези

Вчені з Національної академії наук України представили ендопротези тазобедрового суглобу, виконані з титану. Розробка дешевша, краща та довша в експлуатації, на відміну від західних варіантів. Титан демонструє високу біосумісність і сприймається тканинами людини, що дає йому переваги над іншими розповсюдженими матеріалами: кобальтом, хромом та молібденом.

Українська розробка дозволяє протезу рухатись - людина може вільно рухати ногою, не відчуваючи ніяких обмежень чи дискомфорту. В даний момент протези проходять останню серію досліджень для подальшого повноцінного використання. 
 

Озвучування текстів для сліпих

Масачусетський технологічний інститут включив до списку 35 найкраших інноваторів року у віці до 35 років і одного українця — Євген Бородін, доцент університету штату Нью-Йорк, який розробив систему озвучування текстів з інтернету для людей з вадами зору.

Енергоефективний будинок за $7000

Народний умілець Валерій Самойлов з Ужгрода самостійно спроектував та побудував енергоефективний будинок-півсферу. Майстер витратив на зведення споруди 10 місяців та 7 000 доларів. Опалення відбувається за допомогою дров - сферична форма приміщення забезпечує швидке нагрівання повітря через відсутність перегородок. Незвичайне планування здатне тримати тепло близько 26°С. В холодний зимовий день, для обігріву будинку потрібно всього 7 кг дров. 
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Холодильники Samsung з No Frost: як та коли їх потрібно розморожувати
Вибір холодильника – відповідальне рішення, бо ж ми обираємо цей агрегат не на один чи два роки. Кожен покупець намагається вибрати холодильник, який вірою та правдою слугуватиме родині впродовж принаймні десяти років.
Читати більше