Українські пси-безхатченки: бути чи не бути?

10 жовтня 2019
Anastasia Nazarenko

Спробуємо відповісти на важливі питання, аби розібратися у цій непростій темі.

Як вирішують цю проблему в інших країнах? Можливо, варто переймати успішний досвід наших європейських сусідів?У більшості країн Європи люди не виганяють тварин на вулицю, оскільки несуть за це відповідальність. Крім того, притулки для таких тварин будуються на гроші власників братів наших менших. У країнах Європи ці суми різняться, але в середньому європейці зобов'язані платити більше 100 євро за кожного улюбленця. Та в цьому питанні цікавим є досвід і заокеанських країн. За даними досліджень найбільша кількість собак налічується у Сполучених Штатах, але, на щастя, безпритульних песиків там майже немає. А владні структури Флориди висунули обвинувачення навіть тим власникам домашніх улюбленців, які, рятуючись від урагану Ірма, покинули своїх підопічних. Звісно, таку ситуацію в нашій країні уявити наразі вкрай складно.

Це пов’язано із фінансами?

Частково. Евтаназія зараз коштує приблизно 150180 гривень на одну тварину. Це сама евтаназія, але ж тварину ще треба знайти, піймати, доправити кудись. Стерилізація ж дорожча за вбивство, бо коштує приблизно 200250 гривень. Ціна також залежить від розміру тварини. Але цей спосіб однозначно є більш гуманним і не таким кардинальним. Та справа не лише у грошах, а й у ставленні оточення до знедолених тварин.

Досить часто у новинах доводиться чути про випадки нападу собак на людей, зокрема дітей. Як із цим боротися? Для власників собак існують певні правила, яких вони мають дотримуватися на вулиці. Так, вигулювати собаку без повідка можна тільки на спеціально відведених для цього місцях, але оскільки в багатьох містах немає належної інфраструктури, це спричиняє певні труднощі. Тож, якщо ми хочемо, щоб власники тварин дотримувалися правил, потрібно створити для цього необхідні умови.

 Чим викликана надмірна агресія собак на вулицях? На це питання складно відповісти. Однак здебільшого агресивними є саме ті тварини, які зазнали жорстокого поводження ще перебуваючи вдома. Не всі чотирилапі народжуються на вулиці.  Третина безпритульних собак опиняються у місті в результаті неуважності господаря, у якого тварина губиться. Або її взагалі виганяють з дому, бо дитина «награлася», пса дорого утримувати тощо. Прояви жорстокості є і в народжених бездомними. Найчастіше через знущання на вулиці. Навіть у 21-му столітті діти можуть кинути у тварину камінь чи бігати за нею з палицею,  каже кінолог.

Що треба зробити, аби безпритульних тварин у містах стало менше?

Потрібно любити їх, відповідально ставитися до тварин, розуміти, наскільки це велика відповідальність, це ж такий собі член сім'ї, ніби твоя дитина. Варто частіше забирати собак із притулків. Варто наголосити, що у жодному разі не можна бити собак! Ані домашніх, ані безпритульних тим більше. У наш час поведінка тварин досить активно вивчається і численними дослідженнями доведено, що у 25 % випадків пес на агресію відповідає агресією. 

Як переконати людей у тому, що взяти улюбленця з притулку справді варто?

Усі ми звикли орієнтуватися на відомих людей, тож варто сказати, що навіть серед голівудських зірок така практика є достатньо поширеною. Американська акторка Шарліз Терон є активним зоозахисником, вона дала притулок 4 бездомним собакам. Останнім з яких став Такер.

Райан Рейнольдс теж охоче ділиться своєю історією у різних інтерв'ю, чим однозначно привертає увагу суспільства до цього важливого питання. Актор фільму «Дедпул» шукав песика для свого друга, і під час відвідування одного з притулків просто закохався в свого теперішнього улюбленця. В інтерв’ю ABC News він сказав: «Я побачив, як красивий ретривер дивиться на мене сумними очима … Тоді я нахилився і тихенько сказав: ну що, забираємося звідси пошвидше». Після цього він підскочив, ніби вільно володіє англійською і пішов за мною. З того часу ми з ним нерозлучні друзі.

Небайдужими до цієї світової проблеми також є Джордж Клуні, Орландо Блум, Бредлі Купер, Сандра Буллок, Дженіфер Еністон та багато інших. Зараз ми часто читаємо про всиновлення дітей серед лідерів думок та телезірок. Насправді вони є прекрасним прикладом і в питаннях правильного і гуманного ставлення до тварин і уваги до знедолених котиків, собачок.

Якими мають бути перші кроки у подоланні проблеми безпритульних тварин у кожному місті України?

Таких дій насправді багато, але насамперед необхідна реєстрація усіх домашніх тварин та ідентифікація усіх безпритульних, бо ми маємо розуміти, із чим маємо справу. По всій території країни досі не вдається підрахувати точну кількість псів-безхатченків, саме тому так важко зараз контролювати ситуацію.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

3 найкращі способи позбутися болю у спині
Поєднання таких способів лікування запобігає проведенню оперативного методу, допомагає зменшити зайве застосування таблеток, надає тривалий вплив, що запобігає виникненню та рецидиву захворювання. 
Читати більше