Українські піраміди

Історія будівництва українських пірамід-усипальниць пов’язана з іменами двох старовинних українських дворянських родів: Білевичів і Закревських.

Олександр Дмитрович Білевич – дійсний статський радник, предводитель дворянства Кобеляцького повіту Полтавської губернії. В минулому офіцер російського флоту, учасник російсько-турецької війни 1877-1878 років, зокрема і бойових дій на Балканах. Як вважають дослідники, саме тоді Білевич побував у Єгипті, де побачив місцеві піраміди.

У 1864 році він будує на території цвинтаря в родовому селі Комендантівка п’ятнадцятиметрову піраміду-усипальницю. Щоб споруда простояла довго, Білевич вдався до старого і майже забутого способу приготування вапняного розчину: для змішування вапна і піску, замість води брали кров щойно забитої великої рогатої худоби з додаванням до цього будівельного розчину білків курячих яєць. Гранітні блоки та плити для побудови незвичайного монумента привозили на возах з місцевого кар'єру.
 
Піраміда має три підземні камери - похоронні зали і складні підземні комунікації та ходи. На першому поверсі великий зал зі стелею і двома вікнами. На другому - ще одна камера, яка сьогодні служить дзвіницею. У піраміді Білевич поховав свою дружину, а згодом і сам знайшов там спочинок.

Гнат Платонович Закревський – представник української гілки роду Закревських. Відомий російський юрист, автор низки статей в журналі "Гражданское и уголовное право" та ін., дослідження "Об учениях уголовно-антропологической школы". Займав високі посади – таємний радник, сенатор, обер-прокурор департаменту права Сенату. За правління імператора Олександра ІІІ був послом Російської імперії у Єгипті.



Перебування на дипломатичній службі сприяло тому, що Закревський серйозно зацікавився історією єгипетських пірамід. В один з приїздів на Батьківщину він будує в родовому помісті в селі Березова Рудка Пирятинського повіту Полтавської губернії точну копію єгипетської піраміди для родинної усипальниці. 1906 року Закревський помер в Каїрі від серцевого нападу; доньки забальзамували його тіло і привезли у Березову Рудку, де він і був похований у збудованій ним самим десятиметровій піраміді-усипальниці.
 
Ось так історія родів Білевичей і Закревських переплелася не лише з історією України і Російської імперії, а й зі Стародавнім Єгиптом. Цікаво, що полтавські піраміди поєднали в собі атрибути двох, абсолютно різних релігій: єгипетського язичництва і християнського православ’я. Ці споруди – єдині в світі піраміди-усипальниці, що мали на своїх вершинах православні хрести, а поряд - цвинтарні православні храми, освячені церквою.

Загалом, таких невеликих пірамід в Європі сьогодні існує лише три, причому дві з них - в Україні, і обидві на Полтавщині. При цьому піраміда Білевича є найвищою з усіх, обігнавши пірамідальну гробницю римського магістрата Гая Цестія Епулона, який помер у 12 році до н. е. і був похований у Римі. Тож маємо чим пишатися.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Микула Микула 9 жовтня 2017
А ще піраміда є у Сумах на центральному кладовищі
Не Білевичей, а Білевичів!!
Інтернет-магазин парфумерії: переваги онлайн-шопінгу для любителів ароматів
Більшість людей доповнюють свої щоденні образи парфумом, який бере на себе важливі функції. Саме унікальний аромат додає недостатніх ноток всьому аутфіту, що робить його ще більш привабливим для оточення.
Читати більше