Українські меценати підтримали реставрацію Національного театру ім. Марії Заньковецької

6 листопада 2015
Редакція
У Львові у Національному театрі ім. М. Заньковецької відбулась прес-конференція щодо стану ремонтно-реставраційних робіт, які проводяться в приміщенні театру до святкування 100-річчя з дня його заснування, як першого державного театру України. Також під час події гендиректор театру Андрій Мацяк поділився власним досвідом у альтернативних підходах до фінансування закладів культури.
Під час обговорення піднімалися й питання роботи державних установ культури у часи фінансової кризи в нашій державі. Особливої уваги заслуговувала інформація про практику роботи Національного театру ім. М. Заньковецької з меценатами та спонсорами, адже надходження коштів з державного бюджету скоротилися в рази за останні роки.
 
Зокрема, як зазначив Андрій Мацяк: "На превеликий жаль немає такого закону, який би дозволяв державному театрові повністю себе забезпечувати. Хоча наш головний спонсор – це глядач, але навіть у такому разі акумулювати достатні кошти для розвитку театру досить важко. Простий приклад: із власноруч  заробленої гривні ми маємо трохи більше 50-ти копійок. Розуміючи складність ситуації в державі ми постійно ініціюємо розгляди законів про меценатство.
 
Нещодавно я звернувся до голови Комітету з питань культури і духовності народного депутата Миколи Княжицького з листом щодо важливості розвитку соціального партнерства. Сьогодні ми хочемо поділитися досвідом нашої плідної співпраці з меценатами та спонсорами, які допомагають упорядкувати театр, провести певні ремонтні роботи без витрат коштів з державного бюджету. Наші проекти з партнерами можна побачити усім, завітавши до театру."
 
Зі свого боку директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської  облдержадміністрації Христина Береговська розповіла про своє бачення та плани перспектив розвитку державних закладів культури: "Ми маємо пишатися, що Національний театр ім. М. Заньковецької є саме у нашому місті, адже він представляє вагомий пласт культури не тільки Галичини, але й України. Зараз ми активно працюємо з грантовими програмами. Хочу вас повідомити, що нашому департаменту нещодавно додали дві посади, одну з яких обіймате людина, яка працюватиме з грантовими програмами та фондами по залученню додаткових небюджетних коштів, які б допомогли вирішити ті чи інші питання у галузі культури нашої області".

Ігор Галущак
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Покривало на ліжко – мистецтво вибору
Всі ми, після напруженого дня, хочемо розслабитися і поринути в атмосферу комфорту, затишку та спокою. А також добре відпочити. Для чого робимо все для того, щоб облаштувати свою спальну кімнату та спальне місце у тому числі.
Читати більше