Українські меценати підтримали реставрацію Національного театру ім. Марії Заньковецької

6 листопада 2015
Редакція
У Львові у Національному театрі ім. М. Заньковецької відбулась прес-конференція щодо стану ремонтно-реставраційних робіт, які проводяться в приміщенні театру до святкування 100-річчя з дня його заснування, як першого державного театру України. Також під час події гендиректор театру Андрій Мацяк поділився власним досвідом у альтернативних підходах до фінансування закладів культури.
Під час обговорення піднімалися й питання роботи державних установ культури у часи фінансової кризи в нашій державі. Особливої уваги заслуговувала інформація про практику роботи Національного театру ім. М. Заньковецької з меценатами та спонсорами, адже надходження коштів з державного бюджету скоротилися в рази за останні роки.
 
Зокрема, як зазначив Андрій Мацяк: "На превеликий жаль немає такого закону, який би дозволяв державному театрові повністю себе забезпечувати. Хоча наш головний спонсор – це глядач, але навіть у такому разі акумулювати достатні кошти для розвитку театру досить важко. Простий приклад: із власноруч  заробленої гривні ми маємо трохи більше 50-ти копійок. Розуміючи складність ситуації в державі ми постійно ініціюємо розгляди законів про меценатство.
 
Нещодавно я звернувся до голови Комітету з питань культури і духовності народного депутата Миколи Княжицького з листом щодо важливості розвитку соціального партнерства. Сьогодні ми хочемо поділитися досвідом нашої плідної співпраці з меценатами та спонсорами, які допомагають упорядкувати театр, провести певні ремонтні роботи без витрат коштів з державного бюджету. Наші проекти з партнерами можна побачити усім, завітавши до театру."
 
Зі свого боку директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської  облдержадміністрації Христина Береговська розповіла про своє бачення та плани перспектив розвитку державних закладів культури: "Ми маємо пишатися, що Національний театр ім. М. Заньковецької є саме у нашому місті, адже він представляє вагомий пласт культури не тільки Галичини, але й України. Зараз ми активно працюємо з грантовими програмами. Хочу вас повідомити, що нашому департаменту нещодавно додали дві посади, одну з яких обіймате людина, яка працюватиме з грантовими програмами та фондами по залученню додаткових небюджетних коштів, які б допомогли вирішити ті чи інші питання у галузі культури нашої області".

Ігор Галущак
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше