Українські дизайнери створили ескізи колекцій за мотивами творчості Білокур

19 травня 2015
Редакція
В рамках проекту "Атмосфера Катерини Білокур", присвяченому видатній українській художниці, широкому загалу представили фотопроект, у якому відомі українки занурилися в квітковий світ Білокур, унікальний історичний проект, створений за листами самої художниці, інсталяцію з 20 тисяч квітів, до створення якої до кінця травня може долучитися кожен бажаючий, а також модний проект, в якому 13 українських дизайнерів продемонстрували ескізи колекцій за мотивами творчості Білокур.
 
Elena Burba, ELENAREVA, JEAN GRITSFELDT, GODIS, PRZHonskaya, Cher Nika by Cherkas, ALONOVA, Yana Chervinska, anna bublik, LAKE, Sayya by Luba MAKARENKO, Nadya Dzyak, Ivanova представили своє бачення колекцій, які могли б стати присвятою Катерині Білокур.
 
"Мистецтво завжди було предметом дослідження і натхнення для дизайнерів всього світу. Такого роду колаборація дає роботам художників друге дихання і привертає увагу широкої аудиторії. Ми ж хотіли показати, що творчість Катерини Білокур залишається актуальною і модною", - каже організатор проекту Катерина Старунська.

Дизайнери про модний проект

Олена Бурба, Elena Burba:

 
"Завдяки участі у проекті я дізналася багато цікавого про життя і творчість Катерини Білокур. Її відчайдушна любов до мистецтва вразила мене. Боротьба за те, що справді любиш, вроджений талант, пристрасть до роботи і лист, який змінив долю художниці... Її картини справляють незвичайне враження: в них відчувається легкість, політ, свобода фантазії. І тут доречно провести паралель з модою. Адже мода - невід'ємна частина мистецтва. І розвивається вона за законами мистецтва, а її творці - це художники".

Олеся Кононова, LAKE:

 
"Мені було дуже приємно стати частиною проекту, присвяченого такій видатній українці. В ескізі я використовувала мотиви картин Катерини Білокур. Блуза своєю формою нагадує квітку тюльпана, а натхненням для спідниці став елемент стовбура дерева в одній з робіт художниці. Кольорове рішення також було навіяне яскравою і соковитою колористикою робіт Білокур".

Жан Гріцфельдт, Jean Gritsfeldt:

 
"Мене надихнули квіти Катерини Білокур і вразила важка доля художниці, особливо коли ніхто не розумів її рішення присвятити всю себе улюбленому ремеслу. Такі проекти дуже важливі, адже вони популяризують героїв нашої країни і розповідають глядачеві, який звик черпати натхнення з чужих культур, про те, що нам є ким пишатися не завтра чи післязавтра, а тут і зараз".

Олена Пржонська, PRZHonskaya:

 
"Творчість Катерини Білокур стала для мене справжнім відкриттям. До проекту я не була знайома з її роботами, і дуже рада, що завдяки участі в конкурсі ескізів я дізналася про таку яскраву і самобутню українську художницю".

Ольга Альонова, ALONOVA:

 
"Мене вразило, як легко квіти з картин Катерини Білокур лягають на тканину і стають принтом, зберігаючи всю красу живої природи, яку художниця так старанно і вміло передавала. Квіти розкішно поєднуються по колористиці, і завдяки цьому можна вигадувати нескінченні варіації".
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com