Українські археологи назвали головні знахідки 2016 року

5 січня 2017
UAPOST.US
Україна — це археологічний клондайк, оскільки тут жили багато народів, після яких залишилося чимало археологічних знахідок. Про це розповів вчений секретар Інституту археології Олексій Корвін-Піотровський, повідомляє BBC Україна.
 
segodnya.ua
 
Зокрема, у вересні 2016-го археологи відкрили нову модель житла Трипільської культури, яка існувала на території України, Молдови і Румунії у V-III тисячоліттях до нашої ери. Це так звані будинки "на лижах", коли житла трималися на трьох підставках. Таку конструкцію знайшли у Черкаській області, розповідає Корвін-Піотровський.
 
Елемент трипільського житла - "лижа", на якій стояла конструкція
bbc.com
 
Крім цього, на околиці Харкова в кургані Турецька могила знайшли прикраси скіфських часів, залишки панцира, щит, вістря стріл, кінську збрую і чорнолакову амфору із зображенням хижака. Поховання датоване приблизно V століттям до нашої ери. А на Херсонщині розкопали більш "молоде" поховання — часів сарматської доби. Там знайшли римську кераміку та золоті прикраси.

 
Розкопки поховання у селі Червоний маяк
bbc.com

 
Серед інших знахідок — залишки будівлі з кісток мамонта на Полтавщині, давньоруське городище в урочищі Феофанія та комплекс підземних споруд XVI-XVII століття у центрі міста Ніжин. А у селі Непоротове на березі Дністра відкрили палеолітичну стоянку, якій приблизно 150 тисяч років. Там знайшли камʼяні знаряддя праці доби раннього палеоліту.
 
Залишки будівлі з кісток мамонта
bbc.com

 
Додамо також, що у листопаді на території Національного заповідника "Острів Хортиця", археологи виявили комплекс для здійснення культових обрядів з камʼяними закладками і предметами культу періоду бронзи — II тис. до н. е.

(via)
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com