Українська військова жіноча мода: наскільки все погано?

31 березня 2023
Редакція

В українській армії та допоміжних підрозділах на сьогодні служить майже 60 тисяч жінок. Значна кількість з них працює на фронті, виконуючи складні, подекуди «чоловічі» завдання. І хоча майже щороку керівництво ЗСУ звітує про те, що «от-от» з`явиться зручна та уніфікована військова форма – на жаль, її масовий вихід у війська постійно відкладуться. У наказі №238 МО України чітко зазначено, що стандарт уніформи – чоловічий. А презентації суто жіночих елементів одягу у 2018, 2019, 2020 та 2021 роках фактично на масову появу і доступність жіночого військового одягу не вплинули. Українські валькірії виходять з ситуації як можуть – купують спеціалізовані жіночі речі у комерційних західних камуфляжах, перешивають чоловічий військовий одяг чи взагалі виготовляють собі форму на замовлення. Про білизну – й говорити не варто. На жаль, суто військові зразки, що демонструвалися майже щороку, все ще далекі від комфорту військової жінки і не йдуть у порівняння з цивільними. Остання спроба і обіцянка армійських чинів створити щось справді зручне датується літом 2022 року.

Ось декілька основних (базових) вимог до жіночої військової форми:

  • Комфорт: жіноча форма повинна бути зручною для носіння та рухів. Жінки можуть відчувати дискомфорт у чоловічих штанах та куртках, які не відповідають їхній фізіології.
  • Зручність: жіноча форма повинна мати відповідні кишені для зберігання необхідних речей та інструментів. Улюблений багатьма чоловіками «приталений» крій насправді дуже далекий від реальної зручності.
  • Захист: жіноча форма повинна забезпечувати необхідний рівень захисту та безпеки від погодних умов та можливих небезпек, що виникають у бойових умовах.
  • Ергономіка: жіноча форма повинна бути спеціально розробленою для жіночої фізіології та мобільності. Вона повинна бути розрахована на підвищену рухливість та гнучкість жінок в бойових умовах.

Суто фізіологічна різниця між чоловіками і жінками не дає сповна розробити щось максимально універсальне, що було б справді однаково зручним. І простим насиченням армії дрібними розмірами курток та штанів тут, звісно, не обійтися.

Навіть врахувавши ці вимоги при створенні бойових сорочок UBACS, кітелів, курток, штанів та форменої білизни, лишається величезний пласт питань щодо шарів одягу (наприклад, ECWCS), які поступово набирають популярності у військових та відображаються у статутному одязі. Питання розробки курток та штанів softshell саме для жінок (або уніфікованої моделі, зручної для захисниць) також поки не підіймається. Мембранний одяг досить вибагливий до правильного підбору розміру та ергономіки – цупка тканина погано тягнеться та не розтягується з часом. Відкрите питання і військових рюкзаків зі зручною грудною стяжкою, яка б не заважала жінкам з дещо пишними формами. Все це, скоріше за все, наші захисниці побачать після перемоги.

Комерційна жіночі військова форма

Поговоривши з працівниками мережі військових магазинів Strikeshop, ми дізналися, що комерційна спеціалізована військова форма на ринку поступово з`являється. Наприклад, від українського бренду M-Tac, що в тому чи іншому вигляді частково «вдягає» НГУ та окремі підрозділи ЗСУ («Азов»), відносно добре уніфіковані зразки пропонує Marsava та Camotec. Навіть попри чималий запит, пропозиція на українському ринку не відрізняється різноманітністю та доступністю – особливо з точки зору доступних кольорів та різноманітності – кажуть працівники Strikeshop. Відповідно, про якусь певну сталу жіночу військову моду також розмовляти не доводиться. Принаймні цьогоріч.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com