Українська химерна казка незабаром в Римі

31 січня 2020
Iryna Kozak

Незабаром до Риму приїде найвідоміший казкар України - Сашко Лірник. Йому вдалося зробити неймовірне – відродити в Україні зниклий уже жанр розмовної оповіді. Сам він називає його "українська химерна казка".

«Мої казки – той щасливий випадок, коли подобаються і дітям, і дорослим. Я розказую їх – і всі слухають. І тішаться всі. Це жанр, який я сам вигадав, – українська химерна казка, – і в ньому кожен знаходить щось для себе. Хтось – цікаву оповідь, хтось – гумор, хтось – дивовижні пригоди, ще хтось – романтику, або й народний характер і побут», – розповідає Сашко Лірник.

В Україні мабуть немає дитини чи дорослого, які б не чули казок Лірника. І його власних, і переказів уже відомих творів, і легенд. Оповідка в його виконанні – це завжди імпровізація й неочікуваний поворот сюжету. У щоденній добірці казкаря та його Котика стільки цікавих, веселих, страшнючих побрехеньок і оповідей, що усі слухатимуть, пороззявлявши роти.

В рамках "Дня українського кіно-2020", який пройде у Римі 16 лютого, відбудеться зустріч з українським казкарем та показ фільму на основі його книги «Пекельна Хоругва, або Рiздво Козацьке».

Про це повідомив голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький на сторінці у Facebook

«Тепер вже офіційно. 16 лютого 2020 року, під час заходу "День українського кіно - 2020", в Римі в кінотеатрі "Don Bosco" via Publio Valerio, 63, в 13.00 відбудеться творча зустріч з відомим українським казкарем Сашком Лірником та показ фільму "Пекельна хоругва або Різдво Козацьке". З чим всіх і вітаю! Буде круте українське свято!», - написав він.

Тим часом, поки тривають підготування до Дня українського кіно-2020 в Римі, пропонуємо вам ознайомитись з творчістю автора та послухати його казки - тут.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса чи практичність: на що звертати увагу при виборі столового посуду?
За обіднім столом збирається вся родина — це місце, де ми ділимося своєю радістю, розповідаємо історії та смакуємо домашню їжу. І саме тут дрібниці набувають особливого значення.
Читати більше