Українська художниця презентувала в Парижі виставку про Чорнобиль

29 квітня 2016
UAPOST.US
У Парижі відкрилася виставка "Чотири сезони" української художниці Зої Скоропаденко, присвячена 30-річчю від дня вибуху на Чорнобильській атомній електростанції та п'ятиріччю аварії на атомній станції Фукусіма-1.

Відкриття проходило в присутності посла України у Франції Олега Шамшура, японського дизайнера Кензо Такада і українського єпископа Української греко-католицької церкви Бориса Гудзяка.
 
На виставці представлені серії мінімалістичних робіт Скоропаденко про Фукусіму та Чорнобиль.

Художниця "грала" з чудовим приміщенням Українського культурного центру у Франції і завдяки нішам залу, для яких вона написала розбиті вікна в різних часових порах дня (ніч, ранок, вечір), створила ілюзію, ніби глядачі знаходяться всередині тих покинутих хат із зони відчуження, де дерева ростуть як зовні, так і в середині.

Для інсталяції Скоропаденко використала живі гілки дерев, а також старовинну кераміку з Полісся та кераміку Оборі-Сома з Фукусіми (з персональної колекції художника).

Ще однією частиною виставки є назви покинутих селищ-фантомів у Чорнобилі та Фукусімі.

Інсталяція цибулі в прозорих шклянках з водою символізує самоселів, які повернулися і повернули життя до зони. Впродовж виставки цибуля буде рости в реальному часі й до кінця виставки це буде повноцінна жива рослина.

Виставка триватиме до 11 травня в приміщенні Українського Культурного Центру в Парижі.
 
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Оригінальні та практичні умивальники для ванної кімнати
Умивальник є незамінною складовою ванної кімнати. Кожен день люди здійснюють різні гігієнічні процедури, тому вибір оригінального та практичного умивальника повинен бути обдуманим і зваженим
Читати більше
22 дивні, але достовірні факти про літаки, про які не розповідають у турагентствах
Багато з нас не раз літали на літаку і мало не напам'ять знаємо всі хитрощі і секрети успішного перельоту. Але, виявляється, є ще щось, про що не підозрюють навіть найдосвідченіші мандрівники.
Читати більше
«ЛЮБIТЬ УКРАЇНУ В ГРОМУ КАНОНАД...»: 70 РОКIВ ТОМУ КРЕМЛЬ ЗАТАВРУВАВ БЕСМЕРТНИЙ ВIРШ ВОЛОДИМИРА СОСЮРИ І ЙОГО САМОГО
«І я од радостi все простив, — зазначає розчулений Володимир Сосюра, — i те, що кричав на мене Корнiйчук, i те, що писав про мене Малишко в «Радянськiй Українi», i всiм-всiм дезорiєнтованим братам, що били мене так, що аж серце гуло од ударiв. Ви ж знаєте, як у нас умiють бити. Я всiм прощаю i всiх люблю».
Читати більше