Українка вирішила математичну задачу століть

6 травня 2016
UAPOST.US
Українка Марина Вязовська зробила дивовижне відкриття світового рівня в математиці! Вона знайшла рішення однієї з найскладніших задач, над якою вчені ламали голови кілька століть. Українка першою у світі вирішила завдання укладання куль в багатовимірному евклідовому просторі. 

31-річна дівчина-математик розповіла, що виросла і здобула освіту в Києві. Потім поїхала до Німеччини і зараз працює в Берліні. Більше займається дослідницькою діяльністю, але ще викладає математику для старшокурсників Берлінського університету.
 
uapost.us
 
Марина хоч і пишається своїм відкриттям, але "рівнею Евкліду не стала". Над відповіддю задачі, яку ще в XVII столітті сформулював математик Йоганн Кеплер, вчені билися кілька століть. Але це завдання стосувалося тривимірних об'єктів. Вязовська знайшла рішення для восьмивимірних. Результати можуть застосовуватися в різних науках - фізиці, хімії, біології

Також Марина розповіла, що робота над проектом тривала два роки, і додала, що підсумки своїх робіт, як це прийнято у серйозних вчених, вона опублікувала в одному з престижних наукових журналів.
 
www.segodnya.ua
 
Фахівці, коментуючи відкриття В'язовської, кажуть, що отримане рішення допоможе розвитку космічної галузі, а саме поліпшить передачу сигналів з космічних апаратів на наддалекі відстані. Зараз сигнал, що передається з космічного апарату, часто спотворюється, тому що при трансляції в силу різних причин розбивається на частини. Відкриття українки допоможе точно обчислювати спотворену частину і оперативно виправляти її.

(via)
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше