Українка вперше підкорила сім найвищих вершин Землі

Дончанка Тетяна Яловчак успішно підкорила найвищу точку Антарктиди – пік Вінсон.
  Так, вона стала першою українкою, яка зійшла на всі найвищі вершини континентів Землі, виконавши програму "7 Вершин". З України лише четверо чоловіків мають статус підкорювачів найвищих точок світу.

На рахунку Яловчак понад 50 сходжень на найвідоміші вершини світу. Днями альпіністка повернулася до України. В аеропорту її тепло та радісно зустрічали друзі, родичі та колеги альпіністи.
 

  Як відомо, членами Клубу "7 Вершин" стають альпіністи, які здійснили сходження на найвищі вершини всіх семи континентів. Цей проект виник ще у 1981 році в США. Сьогодні "7 Вершин" – це одна з найпопулярніших серед "колекціонерів сходжень" комерційних програм. Її намагаються підкорити десятки тисяч любителів. Однак до 2011 року вершини підкорили щонайменше 300 альпіністів.
 
Отже, сімома найвищими вершинами всіх континентів є:
 
  • Еверест (Джомолунгма) - 8 848 метрів, Азія;
  • Аконкагуа - 6 962 метрів, Південна Америка;
  • Мак-Кінлі (Деналі) - 6 194 метрів, Північна Америка;
  • Кіліманджаро - 5 895 метрів, Африка;
  • Ельбрус - 5 642 метрів, Європа;
  • Пік Вінсон - 4 897 метрів, Антарктида;
  • Піраміда Карстенса (Пунчак-Джая) - 4 884 метрів Австралія та Океанія (Нова Гвінея) та Пік Костюшко (Косцюшко) - 2 228 метрів, Австралія.

Джерело: uain.pres
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чудернацькі професії Стародавнього Риму
Люди бувають вельми чудернацькими. Іноді взагалі не вкладається в голові те, що у світі існує стільки різних культур. З одного боку, агов, це ж нормально, так і має бути! А з іншого — дивина. Рим завжди захоплював своєю багатою історією, митцями й краєвидами. Та чи знали ви, якими нетиповими професіями послуговувалися мешканці Стародавнього Риму?
Читати більше
Олена Теліга: поетка, патріотка, модель
Ця жінка була унікальною: українкою по духу і за походженням, хоча і народилася в Російській імперії та спілкувалася довгий час російською. Вона знала, що таке багатство і не зламалася у бідності. Вона була однією з багатьох і єдиною у своєму роді.
Читати більше
15 місць на Землі, які виглядають, як пейзажі з інших планет
Наша планета – справжнє джерело сюрпризів. Ми думаємо, що знаємо про неї все, але часом нам зустрічаються такі місця, потрапляючи в які, складно повірити, що це та сама планета. Запрошуємо вас у подорож до різних куточків Землі, де все виглядає настільки незвично, що здається, ніби ми покинули межі нашого космічного дому.
Читати більше