Українка Марина В'язовська отримала другу премію і $10 000 за своє відкриття в математиці

13 жовтня 2017
Annie
Математик Марина В'язовська, яка раніше отримала одну з найпрестижніших математичних премій у світі - "Премію Салема 2016" - отримала ще одну міжнародну нагороду за свій внесок у науку. Цього разу українці присудили премію SASTRA Ramanujan 2017 і приз - $10 000. Про це повідомляє Indian Express.
 
ain.ua
 
Премію SASTRA Ramanujan Prize заснували в індійському інституті SASTRA у 2005 році і вручають щорічно молодим математикам до 32 років за видатний внесок у сферах, якими цікавився індійський вчений Срініваса Рамануджан. Нагороду та грошовий приз у розмірі $10 000 вручать Марині в рамках Міжнародної конференції з теорії чисел в університеті SASTRA в Кумбаконам, рідному місті Рамануджана, яка буде проходити 21-22 грудня 2017 року.
 
Дану премію В'язовській присудили за вирішення задачі про упаковку куль у 8- і 24-мірних просторах з використанням методів модульних форм. За нього ж вона раніше отримала премію Салема, яку за ступенем престижності можна порівняти з Нобелівською.
 
Нагадаємо, раніше завдання було вирішене тільки для просторів з трьома і менше вимірами, а рішення тривимірного випадку (гіпотези Кеплера) було викладене на 300 сторінках тексту з використанням 50 000 рядків програмного коду. Рішення В'язовської восьмивимірного випадку займає всього 23 сторінки, колеги називають його "приголомшливо простим". Пізніше Марина застосувала свій підхід до 24-мірного випадку у співпраці з колегами Генрі Коном, Абхінавом Кумаром, Стівеном Ді Міллером і Данилом Радченко. Нова робота опублікована в 2017 році.


 
Також оргкомітет відзначив докторську роботу В'язовської, яку українка написала і захистила в Університеті Бонна ще у 2013 році. У ній українка представила вирішення довготривалої гіпотези Кореваара і Мейера про сферичні конструкції. На думку судової ради SASTRA, відкриття В'язовської матимуть серйозний вплив на дискретну геометрію, аналітичну теорію чисел і гармонійний аналіз.
 
Марина В'язовська народилася в Києві, закінчила Київський природничо-науковий ліцей №145 та механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Захистила кандидатську дисертацію в Інституті математики НАН України на тему "Нерівності для поліномів і раціональних функцій та квадратурні формули на сфері", а в 2013 році отримала ступінь доктора природничих наук в Боннському університеті, захистивши дисертацію "Модулярні функції та особливі цикли". На даний момент проживає в Берліні та працює в Берлінській математичній школі і Берлінському університеті імені Гумбольдта.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Жовтий, сірий або все-таки білий: виберіть відтінок вашої зубної емалі
Білосніжна посмішка не в усі часи і не у всіх народів була в пошані. Щоб підкреслити свій статус і благородне походження, стародавні римляни носили золоті коронки, а японки чорнили зуби спеціальним лаком.
Читати більше