УКРАЇНІ ПОТРІБНА ДЕІМПЕРІАЛІЗАЦІЯ

В Україні майже завершився процес декомунізації згідно відповідному Закону. Зовсім недавно з мапи зникли останні комуністичні назви Дніпропетровськ, Кіровоград та інші. І це добре. Відбувається процес відновлення історичної справедливості. Проте чомусь ніхто не згадує, що в Україні залишається ще багато символів імперської Росії.

Як, наприклад, стосовно назви міста Павлоград, названого на честь імператора Павла І? А як вам монумент у Полтаві на честь перемоги царя Петра І над шведами? Або пам’ятники Катерині ІІ в Одесі чи Олександру ІІІ на станції Борки під Харковом? Можемо ще пригадати численних двоголових орлів на церквах Московського патріархату та пам’ятники царському сатрапу Суворову, яких в Україні виявляється не менше, ніж пам’ятників радянським воєначальникам. 

До речі, самі росіяни особливо не переймалися з цього приводу. Одразу ж після анексії Криму в Севастополі було демонтовано пам’ятник українському гетьману, видатному полководцю і флотоводцю Петру Сагайдачному. Тому самому, що «необачно» здійснив похід на Москву. Закриті майже всі українські школи, включно з єдиною україномовною гімназією в Симферополі, яку до речі Україна будувала за власний кошт. В Москві фактично знищена Українська бібліотека, також єдина.

Можливо, це і є той рідкісний випадок, коли нам потрібно перейняти приклад у наших північних «небратів». 

Але чи буде колись у нас Закон про деімперіалізацію? Чи Україна і надалі бережно зберігатиме символи «русского мира»? Сьогодні, під час російсько-української війни, яку підступно розв’язав кривавий кремлівський режим, це питання стає як ніколи актуальним. Після нашої Перемоги над ворогом держава обов’язково має запустити процес деімперіалізації в Україні.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Володимир 17 березня 2022
Так. Це важлива і потрібна справа деімперіалізація.
Як запобігти крадіжкам у магазині
Світ роздрібної торгівлі швидко розвивається, і коли ви керуєте величезною кількістю запасів, безпека стає важливою увагою. Крадіжка, вандалізм та шахрайство — це лише деякі проблеми, з якими стикаються роздрібні магазини щодня.
Читати більше