Українець видобуває найдорожчий камінь планети

31 березня 2017
UAPOST.US
Найдорожчий камінь планети коштує $300 за карат. Це рідкісна порода – танзаніт. І є лише одне місце, де його видобувають — долина Мелірані, розташована під кратером вулкану Кіліманджаро.
 
uapost.us
 
Про це розповів Сергій, який 5 років тому переїхав в Африку. Раніше видобував бурштин. Але коли злочинці пригрозили розправою, терміново залишив країну.

"В Африці маю щось на зразок ювелірного магазину. Танзаніт має дуже гарний колір. Прикраси з ним носять зірки. Африканці дозволити собі таку дорожнечу не можуть", – каже Сергій.

Він орендує шахту. Разом з 20 африканцями щодня спускається під землю на 400 м завглибшки. Каже, їхні шахти дуже небезпечні.

"Повітря постачають через трубку. Його примусово накачує компресор. Внизу темно й душно. Якщо вимикається світло є півгодини, щоб вибратись на поверхню. Там немає східців. Конструкцію побудували з дерева, проходи дуже вузькі. Приходиш на місце і длубаєш стіну, доки знайдеш щось потрібне. Необроблений танзаніт непримітний, але дуже твердий і має ледь голубуватий відтінок", – зазначає чоловік.
За день можна накопати до 1 кг каменів. Але після обробки кількість суттєво зменшиться. Чоловік зізнається, що продає камінь в інші країни. Це найвигідніший бізнес.

"За межами Танзанії ціна карата зростає від 500 до 2,5 тисячі доларів. Залежить від чистоти каменю і того, хто ним зацікавився. Продавати його значно вигідніше, ніж український бурштин", – повідомляє українець.

(via)
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

3 найкращі способи позбутися болю у спині
Поєднання таких способів лікування запобігає проведенню оперативного методу, допомагає зменшити зайве застосування таблеток, надає тривалий вплив, що запобігає виникненню та рецидиву захворювання. 
Читати більше