Українець видобуває найдорожчий камінь планети

31 березня 2017
UAPOST.US
Найдорожчий камінь планети коштує $300 за карат. Це рідкісна порода – танзаніт. І є лише одне місце, де його видобувають — долина Мелірані, розташована під кратером вулкану Кіліманджаро.
 
uapost.us
 
Про це розповів Сергій, який 5 років тому переїхав в Африку. Раніше видобував бурштин. Але коли злочинці пригрозили розправою, терміново залишив країну.

"В Африці маю щось на зразок ювелірного магазину. Танзаніт має дуже гарний колір. Прикраси з ним носять зірки. Африканці дозволити собі таку дорожнечу не можуть", – каже Сергій.

Він орендує шахту. Разом з 20 африканцями щодня спускається під землю на 400 м завглибшки. Каже, їхні шахти дуже небезпечні.

"Повітря постачають через трубку. Його примусово накачує компресор. Внизу темно й душно. Якщо вимикається світло є півгодини, щоб вибратись на поверхню. Там немає східців. Конструкцію побудували з дерева, проходи дуже вузькі. Приходиш на місце і длубаєш стіну, доки знайдеш щось потрібне. Необроблений танзаніт непримітний, але дуже твердий і має ледь голубуватий відтінок", – зазначає чоловік.
За день можна накопати до 1 кг каменів. Але після обробки кількість суттєво зменшиться. Чоловік зізнається, що продає камінь в інші країни. Це найвигідніший бізнес.

"За межами Танзанії ціна карата зростає від 500 до 2,5 тисячі доларів. Залежить від чистоти каменю і того, хто ним зацікавився. Продавати його значно вигідніше, ніж український бурштин", – повідомляє українець.

(via)
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше