Українець, що став прототипом Джеймса Бонда

17 грудня 2018
Кирило Кр.

Соломона Розенблюма знає увесь світ. Авантюрист, що погоджувався на найризикованіші завдання. Щоразу йому вдавалося випередити ворогів на один крок і не в останню чергу в цьому допомагали жінки. Коли Ян Флемінґ взявся за писання першого роману про "агента 007", нічого вигадувати не довелося – просто взяв за основу колоритного Розенблюма, повідомляє 24 канал.

Йому дуже пощастило народитися в Одесі. Портове місто мало дві переваги – по-перше, тут можна було вивчити найрізноманітніші мови. Розенблюм освоїв сім. А по-друге, можна було сісти на будь-який корабель і вирушити назустріч пригодам.

Доки для нього обирали перше завдання, Розенблюм подбав про свої статки. Видавши себе за вправного аптекаря, відправив на той світ місцевого священика та швидко одружився з його молодою вдовою Марґарет. Як відомо, вона успадкувала 800 тисяч фунтів. Агенту-початківцеві залишалося тільки обрати нове ім'я – Сідней Рейлі.

Для першого завдання довелося їхати в далеку Маньчжурію та вивідати план російських укріплень у Порт-Артурі та передати їх японцям. Згодом додалося роботи в Німецькій імперії. На франкфуртському авіашоу його команда змогла пошкодити німецький літак, і той упав. Рейлі першим поспішив до уламків і перемалював нову розробку двигуна.

 1909 року одесита скерували в німецьке місто Ессен на славнозвісні заводи Фрідріха Круппа, які виготовляли озброєння. Влаштувався простим зварювальником, а за кілька тижнів пробрався в кабінети інженерів і викрав креслення майбутніх розробок.

Світлина з просторів інтернету.
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Віталій Віталій 19 грудня 2018
"...Видавши себе за вправного аптекаря, відправив на той світ місцевого священика та швидко одружився з його молодою вдовою Марґарет. Як відомо, вона успадкувала 800 тисяч фунтів..." Оце так привід "пишатися" своїм земляком - саме у такому ключі подана інформація про цього покидька. Тішить лиш те, що він ніякий не українець, а хитровиє-ний жид, який, всього лиш, зародився в Одесі.
ТОП-8 способів якісно та ефективно провести час, не витрачаючи при цьому грошей
Оскільки я вивчаю тему мінімалізму і намагаюся активно впровадити її в життя, одного дня в мене виникло запитання: як провести час ефективно і корисно, зберігши при цьому власні кошти? Не засмічуючи навколишнє середовище, не вживаючи пластику тощо. Про це далі в статті.
Читати більше