Українець представив унікальний стартап - "розумні" жалюзі

25 квітня 2016
UAPOST.US
Український підприємець Євген Ерік нещодавно продемонстрував у Києві свій винахід в галузі сонячної енергетики – "розумні" жалюзі, які генерують електрику. Стартап називається SolarGaps.

Прототипи віконних жалюзі, сонячних панелей на них і контролера розроблені та вироблені в Україні. Євген Ерік півроку працює над проектом в рамках акселератора IoT-Hub. За його словами, розробкою вже зацікавилися три інвестиційні компанії.
 
Встановлення жалюзі для звичайного вікна у квартирі, за його оцінками, буде коштувати $300. Для бізнес-центрів – $150 кв метр. Система розрахована на роботу впродовж 10-ти років. Контролер, що йде в комплекті з жалюзі, може забезпечити трансформацію отриманої енергії під стандартну напругу – W220.

"Жалюзі просто можна включити в домашню розетку. І вони будуть забезпечувати квартирну мережу електрикою", – каже винахідник.

За його словами, холодильник в середньому споживає 150 Ватт. А одне вікно буде давати мінімум 300 Ватт.

"Двокімнатна квартира з трьома вікнами, що виходять на південну сторону, матиме з жалюзі енергопостачання до 600 ват електрики на годину. Це близько 4-5 Квт на добу. Тобто 150 Квт в місяць. Середнє споживання двокімнатної квартири в місяць. Ви зможете себе самі забезпечувати і нічого не платити, встановивши додаткові акумулятори для збереження накопиченої енергії", – підкреслює Ерік.

Можна також продавати зайву енергію в мережу за зеленим тарифом.

Розробка самої технології обійшлася в понад $20 000. Проект орієнтований на європейський і український ринок.

Влітку запланований вихід на Kickstarter. Якщо краудфандингова кампанія виявиться успішною, основне виробництво стартап планує налагодити в Китаї. Ерік планує зібрати мінімум $100 000.

"А взагалі проекти сонячної енергетики на Kickstarter піднімають до $2 млн", – підкреслює він.

(via)
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше