Українці в Чикаго провели конкурс на кращу вишиванку

5 вересня 2017
UAPOST.US


Така емоційність невипадкова, адже вперше за 34 роки цей фестиваль змінив локацію, змінивши такий звичний Smith Park на центр Ukrainian Village. Організатори - члени Українського Конгресового Комітету Америки в штаті Іллінойс вирішили всупереч усталеним традиціям використати формат street festival, який звичніший американцям.  Однією з цілей проведення фестивалю організатори визначили представити українську громаду ширшій аудиторії.

Однак, це було не єдиною новацією цього року. Вперше у 2017 році був проведений конкурс на кращу вишиванку "А сорочка вишита серцю мила",  організований членкинями УККА (Іллінойс) - Марією Дзюмою та Марією Дмитрів.


"Ой, файна  я си  файна" - найкраща жіноча вишиванка. Одноголосно було обрано Анну Росінську за розкішне традиційне українське вбрання з борщівської сорочки, дукачів, запаски.
 


З року в рік все більше відвідувачів фестивалю незалежно від статі чи віку захоплювалося вишиванкою. З часом перед найбільшими ентузіастами (ками) поставало  завдяння обрати ще кращий, ще цікавіший за гамою кольрів чи багатством узорів стрій. Можна було з упевністю сказати, що цей конкурс був неминучим, тому й організатори хотіли якось відзначити особливо захоплення людей вишиттям.

Вирішено було провести у простий і тим самим ефективний спосіб. Запрошений фотограф Петро Ковтун організував мобільну фотостудію просто на фестивалі. Усі охочі мали можливість впродовж кількох годин у неділю підійти і сфотографуватися, залишивши свої контактні дані.

Заздалегідь було сформоване компетентне журі під головуванням Настасії Марусик, члена національної спілки майстрів народного мистецтва, автора книги "Барви Буковини". Члени журі по завершенню фотосесій, знайшли притулок у тиші  гостинного Українського Інституту Модерного Мистецтва для перегляду сотень файлів та голосування.

Слід зазначити, що було вирішено обрати кількох переможців за категоріями:

"А ми такі паровані як сорочки вишивані" - гармонійний ансамбль вишиванок цілої родини. Переможцями стала родина Глебівих:  Василь та Олена та їхній син Михайло з дружиною Наталею.


"Козацькому роду нема переводу" - найкраща чоловіча вишиванка. Переможцем став в результаті доволі запеклого голосування :) Михайло Федько. Вирішальним фактором стало те, що традиційна вишиванка "біле по білому" вирізняється складністю техніки.
 


"Народився у сорочці" - найкраща дитяча вишиванка. Оскільки поміж дітей обирати найважче, бо вони всі гарненькі, ухвалили "Соломонове" рішення - віддати нагороду наймолодшому учасникові чи учасниці. Відповідно перемогу здобув Яків-Василь Галій, кільмісячний малюк із серйозним виразом обличчя, що позував на руках своєї мами Уляни :)
 


Були також дві переможиці із категорії "Сучасний образ українки" - за дизайнерську вишиванку. Переможиці - Міла Амелі у сукні від бренду "Chernikova" та Ольга Майгутяк у сукні від бренду "Вільні люди".
 


Призами, врученими згодом на сцені, були задоволені усі учасники. Вручено було  сертифікати на родинний відпочинок у позаміському будиночку, обіди та вечері у різних ресторанах, подарункові картки на послуги в салоні краси.
 


Інші учасники не журилися, що цього разу не перемогли. Адже на них чекала інша винагорода - світлини від Петра Ковтуна, що зафіксували всю барвистість та красу  їхніх святових убрань.
 


Перша спроба безумовно вдалася  й стала натхненням на подібні конкурси в майбутньому. Це й приємна розвага, яскраві спогади та добрий стимул для збереження й розвитку українського нацонального вбрання - традиційного й новітнього.

 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com