Україна в стилі IT: 9 вражаючих фактів

25 грудня 2015
UAPOST.US
В Україні з'явилося перше фундаментальне дослідження внутрішнього ринку софтверної розробки та IT-сервісів. У документі на 210 сторінок докладно описана українська IT-екосистема.

Дослідження було підготовлене першою міжнародною англомовною платформою Ukraine Digital News, яка призначена для просування на міжнародному ринку інтересів цифрової та IT індустрії України.

Допомогу надавав міжнародний інвестиційний фонд AVentures Capital.
 
Вперше з одного джерела можна отримати ключову інформацію про структуру, кількісні та якісні показники IT галузі.

Більша частина даних отримана від учасників ринку та верифікована визнаними галузевими експертами. Дослідження підготовлене англійською мовою і очевидно призначене для презентації України на міжнародній арені.

Якщо вірити документу, обсяг експорту послуг софтверного аутсорсингу в 2014 році склав $ 2,4 млрд і зайняв 3-тє місце серед експортно-орієнтованих галузей. 120 тис. українських IT-фрілансерів в 2014 році завели в Україну $ 60 млн.

У країні працює більше 1000 сервісних IT-компаній та 100 центрів розробки міжнародних компаній. Всі ці компанії забезпечують роботою понад 90 тис. українських IT-фахівців. А до 2020 року їх число зросте до 200 тис.

EP вибрала з дослідження 9 найцікавіших фактів про IT-екосистему України.

Криза в Україні в 2014-2015 роках не мала істотного впливу на кількість робочих місць в IТ-секторі.
  1. Попит на українських IТ-фахівців перевищує пропозицію приблизно на 1,8 рази.
  2. Більшість клієнтів українських IТ-компаній розташовані в США і Західній Європі.
  3. IТ-зарплати в Україні, як правило, фіксуються в доларах США і виплачуються в українській гривні на основі поточного обмінного курсу.
  4. Найвищі зарплати в Києві. Фахівцям в регіонах, як правило, платять на 15-30% менше.
  5. Податки України для IТ-сектора порівняно нижчі, ніж у більшості розвинених країн. Переважна більшість співробітників компаній майже всі фрілансери, і наймаються в якості незалежних підрядників.
  6. Щороку Україна випускає більше 150 000 студентів, серед яких 36 000 спеціалізуються на технічних дослідженнях, у тому числі 15 000 IT-фахівців.
  7. Україна - лідер в Центральній та Східній Європі за кількістю інженерів і випускників. Хоча країна навряд чи може похвалитися сучасною освітньою системою.
  8. В Україні базуються 106 компаній з 80 і більше працівниками, які присутні майже в кожному регіоні України. Більшість з них зі штаб-квартирою в Києві, Львові, Харкові, Дніпропетровську та Одесі.
  9. Разом вони мають офіси в більш ніж 50 країнах на 6 континентах. 63% з цих компаній мають штаб-квартири в Україні, 22% у Північній Америці, 13% в Європі і 2% в Ізраїлі.
(via)
UaPost
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Світське життя, секс і гарне тіло: 3 книги, які змінять ваше самосприйняття
Автори цих книжок намагаються завдяки своїм вишуканим, стильним і красивим історіям, втіленим у не менш гарні ті цікаві книжки, додати гармонії і тепла у наше трагічне сьогодення.
Читати більше
Що почитати: 5 книг про дива і дивацтва
Дива, які стаються у цих книжках, мають різний характер. Утім, від економічного дива в Америці минулого до пригод у книжці сучасної української авторки – не така вже велика відстань. Оскільки захоплюючий сюжет і бажання прочитати історію до кінця – ось основні критерії, за якими можна оцінювати будь-яке диво в сучасній літературі.
Читати більше