Україна продовжує надихати світ, а світ і не знає?..

4 березня 2016
UAPOST.US
Нова колекція Sportmax AW16-17 на Milan Fashion Week стала для українців дещо несподіваною.

Дизайнери гармонійно поєднали фактури, форми, силуети та кольори. Образи вийшли розкішні та комфортні водночас. Творці підкреслюють, що при створенні надихалися екзотикою Марокко, де безліч унікальних етнодивовиж. Помітною є інтерпретація марокканської мозаїки.
 
шоу Sportmax на MFW
UaPost

 
Але на декількох моделях українці одразу впізнали вкрай знайому традиційну вишивку Поділля.
 
З інстраграм-сторінки VOGUE UA
UaPost

 
Декор суконь і блузок вражаюче схожий на оздоблення на сорочках Заліщицького та Борщівскього районів Тернопільської області, а також Глибочицького та Заставнівського районів Чернівецької області.
 
шоу Sportmax на MFW
UaPost

  спеціальний проект VYTOKY на UFW
UaPost

Юрій Мельничук (заступник генерального директора з науково-фондової роботи НЦНК "Музей Івана Гончара") розповідає, що саме таке вишиття і саме такі геометричні узори побутували на території українського Поділля наприкінці 19-го – початку 20-го століття. Майстрині вишивали вовняними нитками, унікальними "кучерявими" швами.  

Людмила Сівцева-Климук (Центр історії вбрання) ділиться досвідом, що оздоблення одного такого рукава займає близько трьох місяців щоденної копіткої роботи.
 
Фото з етнографічної колекції КРОВЕЦЬ
UaPost

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Світське життя, секс і гарне тіло: 3 книги, які змінять ваше самосприйняття
Автори цих книжок намагаються завдяки своїм вишуканим, стильним і красивим історіям, втіленим у не менш гарні ті цікаві книжки, додати гармонії і тепла у наше трагічне сьогодення.
Читати більше