Україна на світлинах американського фотографа Джеррі Кука

22 вересня 2017
Олена Українка
Джеррі Кук – відомий у світі фотограф, редактор американського журналу LIFE, який народився в Одесі у 1921 році з іменем Юрій Кутщук.

Його сім’я емігрувала до Італії, а згодом оселилася в Берліні. Але через прихід Гітлера до влади, родина знову була змушена емігрувати – спочатку до Індії, а потім до США.

З дитинства Юрій захоплювався фотозйомкою. Вирішальну роль у житті майбутнього фотографа відіграла рідна тітка Сесіль – вона подарувала хлопцю першу фотокамеру Rolleiflex та допомогла у працевлаштуванні до фотолабараторії Pix, де хлопець мав змогу працювати та навчатися одночасно.

Від асистента у фотолабораторії він пройшов шлях до редактора фотослужби журнала “Sports Illustrated”, став засновником Асоціації фотографів національної преси.

За життя Джеррі Кук неодноразово отримував нагороди за високу майстерність та професіоналізм. Він був одним із перших іноземних кореспондентів, якому дозволили фотографувати в Радянському Союзі (після смерті Й.Сталіна). Велика частина фоторобіт Джеррі Кука присвячена Україні.

Чоловіки на мотоциклі, Київ  
Човни та люди на річці Буг

Чоловіки заглядають у вікно автомобіля, Львів

Хлопці, Київ

Чоловік та жінка на мотоциклі, Київ

Діти випасають гусей, Полтава

Жінки їдуть на польові роботи, Україна, 1960 рік
Жінки на пляжі, Вінниця


Село біля соняшникового поля, Полтава​
Пляж поблизу дороги, Київ​
Україна, відпочинок на полі, 1957 рік​
Жінка наздоганяє іграшкову вантажівку, Харків​
Чоловік та жінка на возі з бочкою вина, Київ​
Люди поблизу аеропорту, Київ​  
Фотограф Джеррі Кук
Джерело: www.zhinka-online.com.ua та kozakorium.com
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Казимир Малевич та його "Чорний квадрат"
В 1916 році Малевич з однодумцями готують виставку. Називають її "Нуль-десять", проте на 39 картинах не зображено жодного предмета. "Чорний квадрат" художник чіпляє на покуті, де зазвичай кріпили ікони...
Читати більше