УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА

Після здобуття незалежності, Україна прийняла стратегічний курс на євроінтеграцію і висловила наміри якомога швидше приєднатися до Європейського співтовариства. Саме тому на державному рівні було встановлено свято День Європи, яке відзначається з 2003 року кожної третьої суботи травня.

Однак у цьому році, у зв’язку з проведенням в Україні пісенного конкурсу «Євробачення», святкування перенесли на неділю 14 травня. Протягом десятиліть Європа була для українців своєрідною fata morgana - вона то наближалася, то віддалялася, а то й взагалі зникала. Нещодавнє рішення Ради міністрів ЄС про надання безвізового режиму для українців стало першим кроком на цьому нелегкому шляху України до Європи.

А чи знаєте ви, що державний прапор України міг би мати інший вигляд? Так, ще в листопаді 1917 року в статті в газеті «Народна воля» Михайло Грушевський писав: «Найбільш просто можна було б узяти за знак нової України золоті (жовті) зірки на синім тлі, за кількістю земель нової Української республіки...». Цих зірок (за кількістю земель) мало бути тридцять і розташовувались вони так само, як на американському прапорі. Однак за іншим варіантом зірок мало бути сім (за кількістю букв у слові «Україна») і розташовувались вони по колу. Майже такий самий прапор має зараз Європейський Союз.
 
Прапор ЄС було затверджено 9 грудня 1955 року. В офіційному поясненні до рішення комітету міністрів Європейської ради від 9 грудня 1955 року по прийняттю прапора говориться наступне: «На тлі блакитного неба західного світу зірки символізують народи Європи в колі, знак єдності». Що стосується кількості зірок, то спочатку пропонувалося, що їх має бути стільки ж скільки країн-членів ЄС. Однак Європейська рада внаслідок політичних причин не дійшла згоди з цього питання, тому було вирішено, що кількість зірок буде незмінною і дорівнюватиме дванадцяти, оскільки це число «символізує досконалість і повноту ... Як дванадцять знаків зодіаку представляють весь всесвіт, так дванадцять золотих зірок стоять за всі народи Європи, і за ті, що поки ще не можуть брати участь у побудові Європи в єдності та мирі».
 

Як бачимо, Грушевський передбачив не тільки кольори майбутнього прапору ЄС (синій та жовтий), але й фігури на ньому (зірки) та їхнє розташування (по колу), і помилився лише в їхній кількості. Тож варто вважати Михайла Сергійовича не лише батьком українських державних символів, а й батьком наших євроінтеграційних устремлінь.  
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Обираємо готель для відпочинку в Єгипті: на що звернути увагу
Обираючи тур, потрібно знати деякі нюанси: тільки в цьому разі відпочинок повністю відповідатиме вашим очікуванням. Який сервіс пропонують туристам на курортах Червоного моря та на що звернути увагу, бронюючи готель, ми вам зараз розкажемо.
Читати більше
11 трендових відтінків для вашого гардеробу (весна–літо 2021)
Сьогодні мова піде про кольорові тренди весна/літо 2021. Це перший сезон, коли колекції розроблялися ізольовано, і відповіддю на умови карантину стала суміш ескапізму, комфорту і повернення до природи.
Читати більше