Україна для мандрівників. Частина друга

3 червня 2014
Редакція
Або з надією на краще майбутнє!

Сьогодні Крим – не те місце, де хотілося б опинитись: надто складно залишатись байдужим і зберігати спокій, коли навколо таке діється. Та ще недавно це були привітні краї з дивовижною природою, безліччю цікавих пам’яток та казкових замків. Якщо вам досі не пощастило відвідати кримські простори, ми вам охоче розповімо про найцікавіші тутешні місцинки ;)

Масандрівський палац


Знаходиться він на південному березі Криму, в однойменному містечку неподалік Ялти. Будівництво почав князь Воронцов, хоча йому не вдалось закінчити розпочате. Згодом палац придбали для імператора Олександра ІІІ, однак йому теж не судилося тут пожити. Ззовні будівля схожа на казковий замок, з камінними димарями, цікавою архітектурою і величезним парком. Бажаючі можуть потрапити всередину і ознайомитись з тогочасним імператорським побутом. Адже відтворений інтер’єр майже повністю відповідає оригіналу.

Місто-фортеця Чуфут-Кале


Сьогодні - це руїни, а колись – це було величне місто-фортеця з розгалуженою системою печер. Подейкують, що «Чуфут-Кале» з кримськотатарської означає «Юдейська Фортеця». Одні історики вважають, що заснували його у 5 столітті, інші говорять про 13-те. Фортеця була цілком неприступна для  ворогів завдяки глибоким урвищам та оборонному муру. Згодом місто було захоплене монголо-татарами, які назвали його «Кирк-Кор» («Сорок укріплень»). З часом фортецю удосконалювали і розбудовували. Занепад міста почався у 19 столітті. Сьогодні на території Чуфут-Кале можна знайти безліч древніх артефактів, храмів, мавзолеїв і інших цікавинок, залишених нам пращурами. Мандрівникам на замітку, знаходиться дивовижна фортеця неподалік від Бахчисараю.

Генуезька фортеця


Розташовується на древньому кораловому рифі, поблизу Судака. Будівництво фортеці розпочалось ще візантійцями у 6 столітті. Впродовж часів вона переходила з рук у руки. Врешті-решт, вона потрапила до рук генуезців, за що і отримала свою назву. Генуезька фортеця завжди вважалась неприступною. Цікаво, що навіть природі не вдалося її остаточно зруйнувати. Але тут допомогли місцеві, котрі використали її як будматеріал для своїх домівок. Та, незважаючи на це, у цій фортеці зняли багато історичних фільмів. А ще сьогодні там відбувається багато культурних подій: турніри, театралізовані вистави, постановочні битви і т.д.

Мис Тарханкут


Мальовничий куточок на Кримському півострові, розташований неподалік сіл Оленівка, Мар’їне, Чорноморське. Особливістю його є кристально чиста вода, яка в середині літа нагрівається до 28 градусів. Мис підійде для  любителів активного відпочинку, які захоплюються дайвінгом, серфінгом та кайтингом. Саме тут проводять змагання з підводного фотографування. Цікавий факт: неподалік знаходяться мальовничі скелі, які стали місцем зйомок стрічок «Людина-амфібія», «Пірати 20 століття» і «Люди і дельфіни».

Вилкове та Дунайський біосферний заповідник


Містечко розташоване в Кілійському районі Одеської області, саме там, де Дунай впадає у Чорне море. В народі його називають «українською Венецією», адже його вулиці пронизує велика кількість каналів. То ж, якщо у вас є автомобіль, краще залишіть його вдома і купіть собі човен. Неподалік від міста знаходиться Дунайський біосферний заповідник, що сподобається поціновувачам дикої природи.

Великий Каньйон Криму


Якщо ви мріяли побувати в американському Великому Каньйоні, у нас є чудова українська альтернатива. Великий каньйон Криму знаходиться між горами Бойка і Ай-Петрі (неподалік гірського автошляху Бахчисарай - Ялта). Серед наймальовничіших об’єктів тут слід виділити: «Блакитне озеро» (або «Озеро Любові»), поблизу якого знаходиться водоспад «Срібні струмені», та «Ванна молодості» (у минулому «Чорне озеро»). Однак не спішіть лізти у воду, якщо боїтеся холоду, адже максимальна температура води тут сягає всього 9-11 градусів.

Кара-Даг


Кара-Дагом називають древній згаслий вулкан – єдиний, що зберігся на теренах східної Європи. Так само називається гірський масив, розташований навколо цієї гори. На його території можна знайти багато різновидів мінералів, серед них і напівкоштовні (сердолік, агат, яшма). Місцина підійде для любителів гірських походів. Цікавить, тоді вам до Феодосії :)

Балаклава


Неймовірно красиве містечко, розташоване на березі чорноморської бухти. Колись воно було самостійним, сьогодні є частиною Севастополя. Завдяки особливому рельєфу, там практично ніколи не буває штормів. Неподалік знаходяться руїни фортеці Чембало, початок будівництва якої датується 1 століттям нашої ери, а в деяких джерелах - 2 століттям до нашої ери. А також поруч розташовується мальовничий мис Фіолент («Тигровий» або «Святий» мис). Кажуть, що перша згадка про Крим розповідає саме про Балаклаву. Було це в гомерівській «Одіссеї». Що ж, якщо навіть видатний грецький поет  звернув увагу на це місто, то варто замислитися :)

Новий Світ


«Я побував у Новому світі»… погодьтеся, звучить доволі цікаво :) А розташований цей новий світ не так далеко – всього лиш у Криму, неподалік міста Судак. Містечко прославилось виробництвом надзвичайно смачного вина, оскільки місцевість сприяла виноробству. За легендою, Микола ІІ, продегустувавши місцеві напої, виголосив, що бачить «світ у новому світлі». Ось так і пішла назва. Серед місцевих визначних місць: гора Сокіл, що колись дуже давно ховалась у морських глибинах, Блакитна бухта з Царським пляжем, Синя бухта, де колись шукали притулку кораблі піратів, гора Орел, під якою є штольні, наповнені шампанським.

Фортеця Єні-Кале


Знаходиться на березі Керченської протоки. Відноситься до пам’яток турецької військово-оборонної архітектури. Дослідники поговорюють, що фортеця розташовується саме в там, де колись стояло древнє грецьке місто Парфенон. Тут і досі відчувається дух історії. Тож якщо ви хочете доторкнутись до минулого, обов’язково завітайте сюди.

Одеські катакомби


Виявляється, під Одесою знаходиться мережа підземних лабіринтів. Їх загальна довжина складає близько 2,5 тис. км – одні з найдовших у світі. Раніше більша частина з них були каменоломнями, підвалами, бункерами. Інші – природні порожнини. З’явився лабіринт у 19 столітті, коли Одеса почала активно розбудовуватись. Будівельні матеріали видобували саме у цих каменоломнях. У воєнні часи тут  переховувались партизани. На стінах катакомб знайдено малюнки та написи, зроблені робітниками більше 100 років тому.

Що ж, будемо сподіватися, що незабаром ситуація зміниться на краще: на Півдні України знову буде мир та злагода, а ми зможемо вільно відвідати Крим як частинку України та на власні очі побачити місцеву красу! 


Матеріал підготовано для Редколегії UA Modna
Автор - Женя Гунчевська
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com