Україна - це Європа

23 серпня 2016
Ірина Ваврик

Виявляється, на нашій території "вмістилося" безліч заморських країн – починаючи від "дикої" південної Африки, закінчуючи далекою Країною Сходу Сонця – Японією, інформує voi.com.ua.

1. Одеська "Італія"

Маленьке місто Вилкове непримітно розташувалося на півдні України, в 300 км від Одеси. І назва невигадлива, і на карті майже непомітний, і населення всього кілька тисяч. Але є тут одне "але". Вилкове – це місто… на воді! Так-так, виявляється в нашій країні теж є своя Венеція. Замість звичних вуличок і тротуарів – канали, шириною кілька метрів, по яким місцеві плавають на українських "гондолах". І, чесності заради, варто відмітити, що повітря у Вилково чисте і свіже, на відміну від характерного для Венеції запаху цвілі.

Адреса: Одеська обл., Кілійський р-н, м Вилкове.

Як дістатися: автобус до Вилкового відправляється з одеського автовокзалу "Привоз". На дорогу йде приблизно 4 години. Порада: захопіть з собою паспорт – Вилкове знаходиться на самому кордоні з Румунією, вас може очікувати перевірка документів.

2. Херсонська "Африка"

Якщо ви давно мріяли відправитися на справжнє африканське сафарі, поспішаємо повідомити: тепер не потрібно летіти на інший материк у пошуках екзотичної фауни! Поблизу селища Каховка, що знаходиться в 100 км від Херсона, розкинула свої простори територія заповідника Асканія Нова. Це унікальний куточок незайманої природи, де у вільних умовах проживають дивовижні для наших країв птахи і тварини. Кого тут тільки не зустріти: верблюди, зебри, фламінго, антилопи, лами, степові орли, коні, журавлі, бізони, буйволи, сайгаки… Такого тісного контакту зі світом фауни Вам не знайти навіть у зоопарку: павичі гордовито виходжують зовсім поруч, а щоби погладити поні – достатньо лише простягнути руку. Обережно, верблюди! А вони тут не тільки плюються на всі боки, але можуть і потрапити в ціль.

Адреса: Херсонська обл., Чаплинський р-н, смт. Асканія-Нова, вул. Фрунзе, 13.

Як дістатися: автобуси в заповідник відправляються з автовокзалу міста Херсон. Асканія Нова відкрита
для відвідувачів щодня з 08:00 до 17:00.

3. Ужгородська "Японія"

Необов’язково знати японську мову або захоплюватися культурою аніме, щоби перейнятися естетичним благоговінням до Японії. Подорожуючи в перші травневі дні по Україні, ніяк не можна обійти увагою вітчизняний східний оазис – цвітіння сакури в Ужгороді. Саме в цей період, як правило, фантастичний краєвид постає у всій своїй рожевій красі: немов в одній зі сцен японського кінофільму, коли головна героїня гордо ступає по алеї, а ніжні пелюстки сакури обсипають її пурпурним дощем. Видовище для досвідчених естетів! А якщо ви відвідаєте вулиці Довженка і Ракоці, побачите ще більш хвилюючу картину – тут разом з сакурами розпускаються білі та фіолетові магнолії.

Адреса: Закарпатська обл. м.Ужгород, вул. Довженка та Ракоці, а також набережна площа Пушкіна.

Як дістатися: в Ужгород щодня відправляються поїзди та електрички з залізничних вокзалів Києва, Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Полтави, Львова, Чернівців та інших великих міст України. Також з них ви можете дістатися автобусом, який курсує від автовокзалу.

4. Закарпатські "Альпи"

Величні зелені гори, немов насунули на себе білу шапку – подібне мальовниче видовище ви, без сумнівів, знайдете в Альпах. Але в Карпатах вас чекає щось зовсім особливе: починаючи з незайманої природи, закінчуючи дивною гостинністю місцевих жителів. Бурхливі річки та гірські озера, безкраї поля, підчеплюють легким серпанком і зрідка доносяться гуцульські мелодії – тут справді чарівна панорами природи ідеально доповнює неповторний колорит.

Але як же побувати в Карпатах і не побачити Синевирське озеро? Це все одно, що відвідати Рим, проігнорувавши Колізей! Назву джерела місцеві жителі пояснюють однією красивою легендою – про графську доньку на ім’я Синь. Гуляючи якось карпатськими просторами, зустріла дівчина пастуха – Вира. Як і водиться в подібних історіях, молоді люди полюбили один одного і стали таємно зустрічатися. Дізнавшись про це, строгий граф був непохитний: він наказав скинути пастуха зі скелі. Довго плакала Синь. Настільки довго, що й виплакала ціле озеро. Легенди легендами, але є щось чарівне в цьому куточку природи. Вода в джерелі настільки чиста, що навіть на найбільшій глибині можна побачити дно! А навколо – сосни, ялиці, буки … Не дарма це місце називають "перлиною Карпат".

Адреса: Закарпатська обл., Міжгірський р-н, неподалік від м Хуст та смт. Міжгір’я.

Як дістатися: після того, як ви добралися до Львова, потрібно потрапити в смт. Міжгір’я. З автовокзалу туди курсують автобуси. З Міжгір’я потрібно дістатися до с. Синевирська поляна. Найзручніше це зробити на особистому авто, тому що автобус туди їздить лише 1 раз на день. Від самої Синевирської поляни ще кілька км на північ – або пішки, або своїм транспортом.

5. Карпатська "Голландія"

Щорічно в Нідерланди з’їжджаються мільйони туристів, щоби помилуватися знаменитим голландським парком нарцисів. А чи знаєте ви, що в мальовничому Закарпатті Вас чекає ще більш ефектне видовище? У районі містечка Хуст, куди найзручніше дістатися через Львів, подолавши 300 км. Але це того варте!

На початку травня тут буквально за одну ніч відбувається справжнє диво – величезний зелений простір вкривається сліпучо білим цвітінням нарцисів. Місцеві пояснюють це прекрасне явище не менш романтичною легендою. Як ви встигли зрозуміти, в Карпатах красиві історії люблять. А оповідає ця легенда про кохання княжої доньки Русі та простого гончара Іванка. Згідно з легендою, якось раз в знак своїх ніжних почуттів хлопець підніс коханій вазу з нарцисом. Дізнавшись про це, князь страшенно розсердився і скинув подарунок з високої гори вниз. Розлетілася ваза сотнею дрібних осколків, а коли зійшло сонце всі побачили – галявина "розпустилася" білим килимом з нарцисів. Так і живе красива легенда на вустах у місцевих, а мальовнича долина щовесни стає її наочним підтвердженням.

Адреса: Закарпатська обл., Міжгірський р-н, м Хуст.

Як дістатися: перший варіант – до Мукачевого чи Ужгорода поїздом, далі автобусом з автовокзалу. Другий варіант – зі Львова автобусом з автовокзалу.

6. Чернівецька "Прага"

Ах, ці прекрасні вулички Праги! Вся принадність старовинної Європи втілилася в них. Стоп-стоп, ми ж в Чернівцях! Місто чарує вже з самого приїзду – виникає відчуття, що за ніч ви перемістилися на кілька століть назад. Це пробуджує бажання скоріше побачити, що ж підготувало саме місто. А воно вас точно не розчарує!

У першу чергу, рекомендуємо прогулятися вулицею Ольги Кобилянської. Це справжня гордість міста, яку раніше населяли тільки знатні вельможі. Згідно з легендою, вулицю навіть підмітали букетами троянд! Наступне, що необхідно подивитися в Чернівцях – це національний університет. Один з найстаріших в Україні, між іншим. Зовні він нагадує найвідоміші європейські університети: Кембридж, Сорбонну і т.д. Побувавши у Чернівцях, не можна обділити увагою величні ратуші й собори з фресками. До слова, завдяки історичному впливу Австро-Угорщини їх тут величезна кількість! Також не забудьте відвідати величезну центральну площу турецького колодязя і подивитися на оригінальний будинок-корабель.

Адреса: Чернівецька обл. м.Чернівці.

Як дістатися: в Чернівці щодня відправляються поїзди та електрички з залізничних вокзалів Києва, Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Полтави, Львова, Ужгорода та інших великих міст України. Також з них ви можете дістатися автобусом, який курсує від автовокзалу.

7. Хмельницька "Ірландія"

А побувавши в Хмельницькій області, ми немов перемахнули через океан! Коли доберетеся до маленького села Бакота, перед вашими очима постануть прекрасні зелені пагорби Ірландії з її скелястим рельєфом. А з висоти відкривається чарівний краєвид на блискучу водну гладь. Але, крім мальовничого виду на Дністер, це містечко має ще одну особливість – його немає на карті. Всьому виною непокірна річка – приплив знищив більшу частину території Бакоти та її архітектурні пам’ятки. Тепер цю назву умовно носить берег уздовж Дніпра, де збереглися руїни колись величного монастиря. Знайти це містечко можна в 50 км на схід від Кам’янця-Подільського. Здається, що якщо і жив Бог на землі, то в цих білих келіях, а якщо пив воду – то з цілющих джерел Бакоти.

Адреса: Хмельницька обл., Кам’янець-Подільський р-н, с. Бакота.

Як дістатися: перший варіант – від Кам’янця-Подільського на рейсовому автобусі в напрямку с. Стара Ушиця. Однак, після потрібно буде пройти пішки ще близько 7-ми км, а самі автобуси ходять нечасто, тому можуть виникнути проблеми з поверненням назад. Якщо такий варіант не для вас: можна замовити таксі або дістатися на особистому авто.

8. Черкаська "Швейцарія"

З Хмельницької області вирушаємо до Черкаської – продовжуємо нашу кругосвітню подорож! Всього за 100 км від столиці, в районі села Буки є одне воістину райське містечко, яке українці вже давно прозвали "маленькою Швейцарією". А все завдяки Буцькому каньйону, високі скелясті береги якого охороняють спокій річки Гірський Тікич.

Цей пейзаж дивно нагадує скандинавський фьорд! Найпрекраснішим Буцький каньйон постає саме в травні – природа вкривається яскраво-зеленим різнотрав’ям і "прикрашається" дикими тюльпанами. Зовсім поряд з каньйоном розташувався галасливий водоспад, а якщо пройти ще трохи далі – ви побачите руїни старовинного млина, побудованого ще у ХІХ столітті. Тут багато рівнинних майданчиків для пікніків, тому якщо у Вас є намет – сміливо беріть його з собою.

Адреса: Черкаська обл., Маньківський р-н, біля с. Буки.

9. Українська "Ніагара"

Знаєте, що спільного у Тернопільській області зі штатом Нью-Йорк? Це наявність величного водоспаду. Однак, наш Джуринський водоспад донині залишається в тіні свого більш "розкрученого" сусіда. Але, побувавши в маленькому селі Нирків, ви зрозумієте, що незаслужено.

Дістатися туди досить складно: громадський транспорт практично не заїжджає в таку глибинку, а ось на автомобілі можна – від Тернополя Нирків відокремлюють близько 250 км. Але такий шлях подолати точно варто заради чудових пейзажів! Це один з найбільших вітчизняних водоспадів: цілих 16 метрів бурхливої гірської води, яка з шумом прокладає собі дорогу. Через потік вимощений невеликий місток, а зовсім поруч розташувалися руїни Чорногородського замку, тому ефектні фотографії – гарантовані.

І якщо ви все-таки вирішите вибратися в цю частину України, рекомендуємо вам захопити з собою намети та купальні костюми – звідси точно не захочеться їхати як мінімум кілька днів.

Адреса: Тернопільська обл., Заліщицький р-н, біля с. Нирків та с. Нагоряни.

Як дістатися: після того, як прибудете до Тернополя, з одного з місцевих автовокзалів зможете потрапити на автобус до с. Нирків або с. Нагоряни. Від них до водоспаду приблизно однакова відстань. А далі – пішки, дорогу підкажуть місцеві. Іноді курсує автобус Заліщики-Нирків, який допоможе трохи скоротити час у дорозі.

10. Тернопільська "Німеччина"

Але не поспішайте покидати Тернопільську область після екскурсії до Джуринського водоспаду. Цей південний куточок має ще одну мальовничу місцинку – село Заліщики. З усіх боків круглий клаптик землі оточений річкою Дністер, а на сушу веде лише невеликий міст. Такий собі півострів прямо в "серце" України – в 120 км від Тернополя!

Але панорамний вид – це ще не все, чим можуть похвалитися Заліщики. У самому селі також є на що подивитися. Довгий час це місце знаходилося під протекторатом Польщі, якій воно і зобов’язане своєю прекрасною архітектурою: старовинним костелом Щепанова, величним маєтком князя Понятовського, церквою Св. Трійці. Чим Заліщики заслужили місце в нашому ТОПі українських "країн"? Справа в тому, що це маленьке село разюче нагадує один з куточків Німеччини під хитромудрою назвою Сааршлайфе: тут річка Саар огинає зелений пагорб села Оршольц – так само, як і в Заліщиках.

Адреса: Тернопільська обл., Заліщицький р-н, с. Заліщики.

Як дістатися: з автовокзалів Тернополя, Івано-Франківська та Чернівців курсують автобуси до с.Заліщики.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Холодильники Samsung з No Frost: як та коли їх потрібно розморожувати
Вибір холодильника – відповідальне рішення, бо ж ми обираємо цей агрегат не на один чи два роки. Кожен покупець намагається вибрати холодильник, який вірою та правдою слугуватиме родині впродовж принаймні десяти років.
Читати більше