Український винахід - у списку кращих за 2012 рік

14 травня 2013
Roksolana Yusypchuk

У світі є понад 40 мільйонів людей, які мають мовленнєві та слухові вади. Щоб порозумітися з іншими, вони можуть використовувати лише власну мову жестів, яку, на жаль, не всі розуміють. Відтак, ці люди почувають себе ізольованими від суспільства та обмеженими у спілкуванні.
 


Команда QuadSquad, четверо українських студентів із Донецька, зіткнулися з таким мовним бар’єром і можливо саме тому, вони придумали проект Enable Talk, який покликаний допомогти людям із вродженими вадами стати повноцінною частиною суспільства. Хлопці стали переможцями престижного Microsoft Imagine Cup 2012, що проходив у Сіднеї (Австралія) та отримали нагороду у 25 тис. доларів.

Enable Talk – система, яка складається з рукавиці та мобільного пристрою (це може бути смартфон або комп’ютер). Всередині рукавиця оснащена сенсорами, які дозволяють визначити рухи та перетворити мову жестів на справжню, за допомогою ряду пристроїв.

На пальцях рукавиці нашиті датчики згину і коли пальці власника рукавиці згинаються, ці датчики розпізнають у якому положенні знаходяться пальці і який жест робить людина. Також на рукавиці знаходиться мікроконтролер, у якому встановлені інші датчики керування, що допомагають визначити положення руки у просторі. І за допомогою Bluetooth всі дані передаються на мобільний чи комп’ютерний пристрій, де жести розпізнаються та перетворюються на звуки.

Хлопці витратили на розробку Enable Talk приблизно 7 місяців. Зізнаються, що найважче було з апаратною схемою, бо так як не вдалося знайти жодних аналогів, довелося все робити вручну. Виробничу вартість оцінюють всього у 75 доларів, тому пристрою прогнозують велике майбутнє. На жаль, Enable Talk поки не можна купити всім, хто його потребує, проект поки знаходиться у стадії вдосконалення та пошуку інвесторів. Але журнал Time вже додали Enable Talk до списку найбільш цікавих та важливих винаходів 2012 року. Тому поява чудо-рукавиці на ринку, думаю, лише справа часу.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com