Угорщина посилює свій вплив у Закарпатті. Україна мовчить. Історія повторюється?

21 вересня 2015
UAPOST.US
У перших числах вересня у Берегово відбулися конференції партійних організацій КМКС та УМДС (партії угорців України), на яких було затверджено Угоду про співпрацю на нинішніх виборах до місцевих рад.

"Головна мета прийнятого документа, - відзначає глава УМДС Ласло Зубанич, - щоб у кожному органі місцевого самоврядування, особливо там, де компактно проживають угорці, було більше представників наших організацій, адже тільки такий підхід дозволяє подолати передбачений законом 5-відсотковий бар'єр".

Крім цього, в берегівських міському та районній радах КМКС та УМДС будуть прагнути спільно сформувати угорську більшість. Претендентів до обласної ради буде заявляти КМКС, але списки будуть формуватися на паритетних засадах, тобто 50 на 50. КМКС отримає 1 та 3 місце в списку, а відповідно УМДС 2 та 4 і так далі по списку. У районні та міські ради будуть відбиратися кандидати, які мають найбільший авторитет в регіоні. Крім цього, сторони вирішили узгодити свої виборчі програми і сформувати спеціальну координаційну раду. За неофіційною інформацією, на майбутніх виборах партії будуть підтримувати нинішніх міських голів Берегова та Виноградова.
 
dzerkalo-zakarpattya.com
 
У роботі обох партійних конференцій взяли участь представники дипломатичних установ Угорщини, що діють на території області. Підписання Угоди про співпрацю радо прийняв віце-прем'єр-міністр Угорщини Жолт Шем'єн.

Наразі, на Закарпатті діють дві політичні партії угорців - КМКС та УМДС, які до цього об'єднавчого пориву постійно конфліктували між собою. УМДС наближена до Партії регіонів (Опозиційного блку), її екс-голова Іштван Гайдош став депутатом Верховної Ради за списком ПР.

Як повідомляють ЗМІ, надзвичайний та уповноважений посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень наголосив на важливості єдності 2-х найбільших угорських організацій на Закарпатті.

"Ми не будемо з Будапешта вказувати, що робити угорцям Закарпаття. Однозначно, що в ситуації, яка склалася сьогодні в Україні, було би краще об’єднати зусилля, і ми змогли би їх (КМКС і УМДС – ред.) краще підтримувати", – зауважив посол, додавши, що угорський уряд підтримує кожну легітимну закордонну угорську організацію.

Нагадаю, що у червні міністр Янош Лазар, виступаючи в парламенті Угорщини, доповідав про масштабну реорганізацію Інформаційного бюро (Information Office) – агентства зі збору розвідувальної інформації. Окремим пунктом йшлось про безпекові зміни у Центрально-Східній Європі.

Зокрема, за його словами, "угорські шпигуни протягом останнього часу активно працювали в Україні, щоб гарантувати, що політичні лідери можуть просувати інтереси Угорщини". Лазар пояснив таку активність тим фактом, що "Інформаційне бюро проводить діяльність, зокрема, для захисту громадян Угорщини в Карпатському басейні".

20 липня, не дочекавшись реакції представників вітчизняних офіційних структур на ці заяви, я виступив у студії "Майдан-ТБ" і звернув увагу очільників нашої держави на провокаційні заяви одного з керівників Угорщини. Це був прямий ефір, і слова моєї заяви прозвучали о 10:40.

"До речі, вчора я отримав повідомлення про те, що пан Лазар виступив на угорському телебаченні і заявив про те, що Угорщина готова прийняти вимушених переселенців з Закарпаття України, і більше того – вона зробить все можливе, аби етнічні угорці на Закарпатті відчували себе як на історичній батьківщині. Я звертаю увагу керівництва України на ці заяви", – говорилося під час передачі.

Після виходу передачі, по обіді, в МЗС викликали посла Угорщини, де вручили йому ноту протесту з приводу заяв п. Лазара.

"Під час зустрічі перший заступник міністра закордонних справ України Наталія Галібаренко висловила занепокоєння української сторони у зв’язку з опублікованим на сайті Парламенту Угорщини протоколом засідання комітету з питань національної безпеки. У цьому зв’язку увагу Посла було привернуто до безпрецедентних з часів незалежності України висловлювань угорського міністра – керівника Канцелярії Прем’єр-міністра Угорщини Я. Лазара під час виступу на згаданому засіданні щодо діяльності угорських спецслужб на території України.

Було наголошено на неприпустимості здійснення угорськими спецслужбами операцій на території України без погодження з українськими партнерськими службами.

Нагадаю, заяви угорського міністра – керівника Канцелярії Прем’єр-міністра Угорщини Лазара прозвучали ще в червні, а реакція МЗС України на цю відверту провокацію послідувала тільки в кінці липні й після того, як питання відсутності реакції з боку офіційного Києва прозвучала в прямому ефірі.

Історія повторюється. Як у червні, так і у вересні Україна ніяк не реагує на однозначні наміри та заяви угорських керівників. Беззубе МЗС займається, очевидно, тільки перекладанням папірців, а спецслужби зацікавлені лише контролем над контрабандою на Сході України.

Проведення  угорськими спеціальними та дипломатичними  службами "операцій по захисту угорських громадян" свідчать про те, що територіальні претензії Угорщини до України можуть вилитися у трагічні події. Ситуація штучно загострюється, створюються  всі  передумови для появи на політичній арені т.зв."Карпатського бассейну".

До речі, цікаво, а чим там займається новий очільник Закарпатської ОДА Геннадій Москаль? Пане Геннадію, чому ж ви ще досі не обклали матюками своїх місцевих сепаратистів, як дозволяли це собі робити на Луганщині?

Автор: Дмитро Снєгирьов

Читайте також:
В України є достатньо сил, аби зупинити війну
Велика брехня маленьких міністрів
Сайт "Русская весна" допомагає Україні з матеріалами для міжнародного трибуналу
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com