Читати більше
UFC 217: всі чемпіони програли.
4 листопада в Нью-Йорку, на легендарній арені «Медісон Сквер Гарден» відбувся найочікуваніший турнір року, в якому на кону стояло три чемпіонські титули. Польська чемпіонка, Джоанна Єджейчик захищала пояс чемпіонки у вазі соломинки проти молодої і зухвалої Роуз Намаюнас. Найлегша вага порадувала глядача першим захистом титулу від Коді Гарбрандта в бою проти колишнього одноклубника Ті Джея Діллашоу. Головною подією бійцівського турніру стало історичне повернення легендарного канадського бійця Жоржа Сент-П'єра, йому протистояв 38-річний чемпіон середньоваговиків Майкл Біспінг. Також на UFC 217 свій бій провів недавній суперник Джона Джонса, Овінс Сент-Прю брав участь в поєдинку проти Корі Андерсона. Ще выдбувся претендентський бій за титул в напівсередній вазі між Хорхе Масвідалом і Стівеном Томпсоном. Ну а ветерану і колишньому чемпіонові організації Джонні Хендриксу надали можливість відкрити головний кард турніру в бою проти непереможеного молодого бразильця Пауло Кости.
Джонні Хендрікс - Пауло Коста
Поєдинок розпочався практично без особливої розвідки, спортсмени зайняли центр октагону, Коста встиг вже на перших секундах пробити дуже потужний лоу кік справа і додати щільний удар правою рукою, який Хендрікс зумів пом'якшити. Кількома секундами потому бразилець пробив з правої ноги в корпус суперника. Перевага з перших секунд була за ним. Американець весь час намагався витягнути бразильця на черговий кидок, сподіваючись провести вдалу контр атаку, але Коста раптово перестав бездумно кидати удари і вирішив грати в ту ж гру, що і його опонент. Хендрікс спробував пройти в ноги, але габарити Пауло Кости йому просто не дозволили цього зробити. Далі шикарний удар з розвороту в голову провів бразилець, правда на Хендрікса цей удар вплинув мало. А ось наступний удар правою рукою в корпус викликав гримасу болю на обличчі американця. Через пів хвилини Хендрікс пропустив дуже потужний удар в голову праворуч, через руку. Домінування молодого бразильця було просто на обличчя, екс-чемпіон практично не завдав значних ударів по своєму супернику. В останніх 30 секунд поєдинку Коста почав просто тероризувати Джонні Хендрікса, ганяючись за ним по октагону. Божевільний пресинг, найпотужніші і блискавичні атаки, а також постійна територіальна перевага - коротка характеристика бою в першому раунді.
Другий раунд почався так, ніби перший навіть не закінчувався. Коста на пресинг відсунув Хендрікса під сітку восьмикутника і знову почав проводити вбивчі атаки. Вже на першій хвилині раунду бразилець успішно пробив правою ногою в голову і звалив Хендрікса, далі він кинувся на настил і став його добивати. Хендрікс витримав і цей кидок. Не минуло й десятка секунд як Коста знову ловить американця потужним правим хуком. В догонку полетів ще й удар правою ногою по блоку. Поплив Джонні Хендрікс, він просто не знав що йому робити з жахливою силою суперника. Це побиття не могло тривати довго, Коста пробив два важенних удару в щелепу, «бородань» опустився на коліна, рефері зупинив бій. Знову дострокова перемога латиноамериканця. Дивовижний факт, що ніхто в його професійній кар'єрі ще не зумів протримаються проти нього понад шість хвилин, і його бій в Нью-Йорку винятком не став.
Хорхе Масвідаль - Стівен Томпсон
Стівен Томпсон останні три поєдинки провів дуже красномовно: розкішна перемога над Рорі Макдональдом, а потім нічия в невиразному поєдинку з чемпіоном Тайроном Вудлі, ну а в повторному поєдинку за титул він і зовсім програв лідеру дивізіону. Так що «Вандербою» було що доводити в цей вечір. Хорхе Масвідаль мав серію перемог над Россом Пірсом, Джейком Елленбергером і Дональдом Серроне, але в крайньому бою поступився Деміану Майя, хоча до зустрічі з останнім вважався чи не претендентом номер один на титульний бій. І ось матч-мейкери звели їх разом, що б визначити, ймовірно, майбутнього супротивника для Тайрона Вудлі.
Бій почався з активного пересування хлопців по рингу. Широка стійка від Томпсона, «Вандербой» намагається відразу нав'язати свій методичний стиль ведення бою. На перших хвилинах бійці майже не завдавали ударів, намагаючись один одного розсмикати і змусити відкритися. Передбачувані спроби пробити передньою ногою від Томпсона, але успіху вони йому так і не принесли. Масвідаль пізніше перевірив переднє стегно на міцність ударами ногою. Пізніше Стівен Томпсон відповів подвійним джебом. Кількома секундами потому йому вдалося на зустріч пробити прекрасний мідл-кік в корпус Хорхе. Ближче до кінця першого трихвилинки бійці провели невеликий розмін одиночними ударами. Незначна перевага Томпсона, але в цілому досить рівний двобій в контр-атакуючому стилі.
Другий раунд хлопці почали в центрі октагону, Стів Томпсон почав наносити короткі лоу-кікі в ліву ногу Масвідалю. Хорхе у відповідь наступав на Томпсона з ударами по правому коліну. І тут Хорхе зважився пройти в ноги, але укласти на канвас противника він не зумів, за те на виході зумів викинути серію потужних ударів в голову. Небезпечний момент для Стівена Томпсона незабаром минув завдяки блискучому ухилу з нирком під ліву руку. Через мить він знову завдав свою фірмову швидку двоечку в голову. Через пів хвилини стався раптовий нокдаун, на стрибку Томпсон потрапив потужно правою по Масвідалю і той впав на настил, правда, добивати він свого суперника не став, запросив того встати на ноги. Бійці в другому раунді значно прискорилися і стали атакувати якомога активніше. Третю хвилину раунду Масвідаль провів активніше за суперника, постійно винаходив різні удари і створював небезпеку, але вміла робота ніг від колишнього претендента номер один нівелювала його старання. Хороший лівий прямий пройшов у Томпсона під кінець раунду. Дуже зухвалий розмін від хлопців на останній хвилині раунду. В цілому дуже неоднозначна п'ятихвилинка, але знову «Вандербой» виявився трохи краще свого супротивника.
Попередні два раунди були дуже близькі, тому хлопцям треба було якомога краще продемонструвати свої бійцівські навички в октагоні, що б схилити суддів на свою сторону, адже дострокового закінчення на «Медісон Сквер Гарден» не очікував ніхто. З перших секунд хлопці стали просто виносити один одного, дуже жорсткі удари ногами по корпусу від обох. Масвідалом був готовий перетворити цей раунд на справжню рубку, але Стів Томпсон за рахунок свого бійцівського інтелекту постійно вислизав від подібних обмінів. Методична робота на дистанції стала приносити свої плоди, «Вандербой» просто розбирав протягом фінального раунду свого суперника, часом пропускаючи поодинокі атаки від Хорхе. Правда, не дивлячись на це, раунд вийшов дуже близьким як і ввесь бій. Суддівський вердикт був одноголосним на користь Стівена Томпсона, чому було досить складно щось заперечити.
Джоанна Енджейчик - Роуз Намаюнас
Джоану можна назвати справжньою домінуючою чемпіонкою, вона монстр у своїй вазі і була по праву володаркою ваги соломинок. Багато американських фахівців в серйоз розглядали її як наступницю Ронди Роузі в жіночому ММА. Що ж стосується її суперниці, то Роуз це дуже талановитий боєць з відмінними навичками боротьби і непоганим рівнем в стійці. Букмекерські контори оцінювали шанс на перемогу чемпіонки коефіцієнтом 1,12, претендентку ж оцінили в жахливі 8,48 в середньому.
Коді Гарбрандт - Ті Джей Діллашоу
Цей бій був цікавий глядачеві тому, що має дуже велику передісторію. Свого часу Ті Джей Діллашоу тренувався в команді «Team Alpha Male», до складу якої входять такі імениті бійці як Юрая Фейбер, Джозеп Бенавідез, Чад Мендез, а також Коді Гарбрандт. Паралельно з «Alpha Male» Ті Джей працював з Дуейном Людвігом. Але якщо разбіратся по суті, то квиток у великий спорт йому дав засновник його колишньої команди Юрая Фейбер. Коли Діллашоу виграв свій титул у Ренана Барао, він покинув команду і перейшов в зал Дуейна Людвіга. Багато хто розцінив це як зраду, про це багато говорив і Конор МакГрегор, закликав Юраю вийти на бій проти Ті Джея. Так чи інакше, а їх дружба була зруйнована. Сам Ті Джей пізніше програв свій пояс великому Домініку Крузу в досить близькому бою. Майже через рік Гарбрандт відібрав пояс у Домініка Круза. З тих пір вся світова ММА спільнота затаїла подих в очікуванні релізу цього матчу, в один прекрасний день Дана Уайт призначив їм бій, але він зірвався через проблеми Коди зі спиною. Паралельно йшло шоу «The Ultimate Fighter», де Коді і Ті Джей були тренерами своїх команд, і команда Діллашоу там просто розгромила підопічних Коді. За вийнятком всього цього цей бій це і суперництво стилів і тактик, обидва однаково хороші у всіх бійцівських аспектах, але Коді це вбивця, що йде в клітку нокаутувати опонента, а Ті Джей це спортсмен і атлет, який працює кожну секунду в октагоні на перемогу.
Ті Джей почав бій зі своїх котячих фінтів на ногах, демонструючи витонченість пересувань по клітці, Коди одразу позначив свій достроковий настрій першим завдавши удар, це був удар ногою в корпус. Швидкість неймовірні, таймінг неймовірний, рівень бійців просто зашкалює. Розвідки в цьому бою просто немає, хлопці один одного добре знають. Дуже розмашисті лоу-кікі виконує Ті Джей, правда більшість з них не потрапляє у ціль. Часом Діллашоу захоплюється атакою, викидаючи вперед ногу, але Коді тут же встигає дістати його на відході ударами рук. В середині раунду Коді вибухнув і пішов на суперника серією ударів з рук, і ледь не відправив суперника в нокаут. Ті Джею вдалося вийти зі скрутного становища лише завдяки викинутим ударам назустріч. Класний лоу-кік від претендента, але на відході він знову пропускає важкий удар праворуч від чемпіона. Гарбрандт намагається переїхати Діллашоу пробиваючи дуже жорсткі комбінації. Відмінний бокс від Коді, але Діллашоу примудрився дуже потужно потрапити в сонячне сплетіння ударом лівої ноги на зустріч. На цей раз нокдаун від чемпіона, Коди вдалося зрубати на останніх секундах Ті Джея, але той дивом вижив, гонг врятував його від поразки. Однозначно раунд на користь чемпіона.
Діллашоу на початку другого раунду постарався потрапити лівої в корпус і повторити свій головний успіх першого раунду, але Коді блискуче пішов від цього удару. Далі пішов витончений нирок Коді під хай-кік, він почав демонструвати свою перевагу так само, як і в бою з Крузом. Джеб в стрибку пробиває претендент, але чемпіон пішов і від цього. І тут раптом Діллашоу потрапляє лівою ногою точно в голову Коді, той ледь не падає, Ті Джей кинувся добивати. Гарбрандт відповів двома потужними хуками. Бійці пішли в розмін через хвилину і претендент потрапив влучно в щелепу ударом справа, тим самим проваливши Гарбрандта. Далі він встигає нанести десяток ударів в голову і все, суддя зупиняє бій, у найлегшій вазі тепер новий чемпіон!
Жорж Сент-П'єр - Майкл Біспінг
Звичайно ж усім цікава в цьому бою фігура канадця, адже Сент-П'єр це боєць, який стоїть в одному ряду з Андерсоном Сільвою і Федіром Ємельяненко. Чотири роки тому він завершив кар'єру, провівши неймовірні дев'ять захистів титулу під ряд, остання була проти Джонні Хендрікса, і той бій багато хто до цих пір вважають одним з найбільш суперечливих в історії, але так чи інакше, а переможців не судять. З тих пір було безліч розмов на рахунок майбутнього Жоржа. Його тренер Фірас Захабі всіляко ухилявся від запитань по своєму самому зоряному підопічному, те ж саме робив і його тренер з боксу Фредді Роуч. Багато говорили, що канадець повернеться лише заради бою проти Конора МакГрегора або Андерсона Сільви, але цього не траплялося. Мало того, він повернувся не в свою рідну категорію. Швидше за все це пов'язано з тим, що шансів у бою проти Майкла Біспінга у нього набагато більше, ніж в поєдинку з Тайроном Вудлі. Біспінга ж багато хто вважав прохідним чемпіоном, але йому весь час як то щастило і вдавалося перемагати. Саме незрозуміле сталося в його бою проти Люка Рокхольда, де Люк програв тоді свій пояс абсолютно загдочним чином. Не дивлячись ні на що, Біспінг володіє справжнім британським бійцівським характером, якому можна лише позаздрити, Майкл в плані терпіння просто фантастичний. Сент-П'єр це в першу чергу неймовірний атлет, людина з космічним рівнем боротьби і дуже яскравою ударною технікою, один з найбільш домінуючих чемпіонів в історії, і єдиний чемпіон, який ще при ділі і чисто формально не побитий на ряду з королем найлегшій ваговій категорії Деметріусом Джонсоном.
Бій почався з прекрасного пересування по октагону від обох, Сент-П'єр почав підбирати дистанцію, першим завдав кілька ударів. Далі спортсмени почали намотувати кола навколо один одного, раптово Жорж нанесить дуже потужний удар справа через руку. Біспінг віддав центр клітки канадцеві, сам почав рухатись по дузі і напоровся на удар в груди з розвороту від Сент-П'єра. Далі від легендарного канадця пішли удари з розряду «для статистики»: спочатку пару джебів, а трохи пізніше пройшов легкий удар ногою в голову. Нарешті і Біспінг почав потрапляти, на відході він користується тим, що має довші руки і пробиває джеб. На другій хвилині поєдинку Сент-П'єр дуже жорстко потрапляє в голову правим боковим, Майкл Біспінг явно занервував. Відкрито йде вперед Сент-П'єр, безліч спроб вдарити, кожен удар вкрай видовищний, у нього в першому раунді незаперечна перевага. І на останній хвилині Жорж робить фірмовий прохід в ноги, який влучив уціль. Потім ще і пройшов його коронний удар супермена (джеб в голову в стрибку) їм він здорово похитнув Біспінга.Чувствовалась пригніченість чемпіона, він просто нічого не може вдіяти з легендарним канадцем.
Другий раунд почався не поспішаючи, обидва обмінялися несильними ударами. Жорж не поспішає, працює в своєму ритмі, багато працює ногами по противнику. На дистанції працюють обидва, але Сент-П'єр б'є трохи частіше і різноманітніше. Прекрасний удар в корпус правою ногою завдає канадець. Майкл Біспінг пробує зловити на контратаці канадця, але йому не вистачає швидкості реакції. Але тим не менш, відмінне потрапляння від Біспінга справой руки в щелепу на третій хвилині. І знову першокласний прохід в ноги від Сент-П'єра, не знає як від цього захиститися британець, все що йому залишається, це просто якось вириватися. Остання хвилина раунду залишилася нейтральною.
Сент-П'єр не став відкладати все в довгу шухляду і відразу перевів проходом в ноги свого суперника на канвас. Канадець почав зверху утримувати на настилі британця. Ліктем активно знизу працює Біспінг. Сент-П'єр працює в своєму стилі, не так легко, як чотири роки тому, важко дихаючи, але і цього досить, що б утримувати нинішнього чемпіона в скрутному становищі. Дуже глибоко розсік носа Майкл своєму супернику, нарешті він вибрався з партеру. Раптове класне потрапляння лівої в щелепу від Жоржа, Біспінг падає, Сент-П'єр налітає зверху і просто знищує ліктями Біспінга, вбиваючи британцеві в голову чи не три десятки ударів ліктями. Раптово віддає спину Майкл, Жорж проводить задушливий, не здається Біспінг, але захоплення був настільки щільне, що британець просто відключився. Таким чином Жорж додав своє ім'я в список бійців, які володіли поясами в двох різних вагових категоріях, де вже красувалося ім'я Бі Джей Пенна, Ренді Кутюра і Конора МакГрегора. Ну і тепер він уже триразовий чемпіон світу, що саме по собі унікальне досягнення в світі ММА. 13 перемог поспіль! Чемпіонський камбек через 4 роки простою, просто неймовірно.
Варто відзначити, що в попередньому карді турніру Овінс Сент-Прю здолав Корі Андерсона нокаутом в першому раунді. Міккі Галл, раніше перемагав Сейджа Норкатта і зірку про-рестлінгу Філа Брукса (CM Punk) програв рішенням суддів Ренді Брауну. Джозеф Даффі, який у себе в активі має перемогу задушливим над Конором Макгрегором зазнав поразки технічним нокаутом в третьому раунді від Джеймса Віка. Ну а росіянин Олексій Олійник в перші в своїй кар'єрі за океаном програв достроково, технічним нокаутом у другому раунді його здолав Кертіс Блейдс.
Ну а тепер про рекорди: UFC 217-це перший турнір в історії, на якому змінилося відразу три чемпіони, а продажу цього турніру перевершили навіть доходи від бою Конора МакГрегора проти Флойда Майвезер.
Автор - Куліш Ярослав.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше