У Штатах виготовляють таблетки 3D-друком. А що в Україні?

27 серпня 2015
Оксана Різова

Неможливо точно сказати, з якої зі сфер життя надходить більше замовлень на вироби, виготовлені 3D-друком. Оскільки технологія може знайти застосування в будь-якому виді діяльності, навіть найбільш незвичайному. Так, зараз ми можемо казати про настання ери 3D-друку у фармацевтичній промисловості.


Лікарський засіб Spritam, або леветирацетам, що приймають діти й дорослі, які страждають епілепсією, було виготовлено методом ZipDose. Дана технологія дозволяє створювати таблетки пористої структури, для розчинення яких достатньо одного ковтка рідини.
 


3D-друк у сфері медицини використовувався і раніше, але Spritam став першим препаратом, дозволеним FDA для продажу в Сполучених Штатах. Очікується, що на американському ринку препарат буде доступний вже на початку наступного року.
 


Експерти стверджують, що 3D-друк таблеток може наблизити епоху препаратів, розроблених і створених на основі індивідуальних потреб конкретних пацієнтів. Така перспектива, ймовірно, змінить ситуацію, коли одні й ті ж ліки "підходять всім".

Українські компанії також освоюють даний сегмент ринку. Обладнання, деталі механізмів, прикраси і предмети мистецтва, - у 3D-друку величезні перспективи. Про історію і подальший розвиток нової галузі редакції блогу вражень "Запас слів" розповів Віктор Баклан, засновник студії 3D-друку "Біла Мураха".

Вікторе, як Ви прийшли до рішення займатися 3D-друком?

Різноманітними новими технологіями я цікавився, можна сказати, з дитинства. Про появу доступних 3D принтерів, я дізнався близько 3-х років тому, і вони мене дуже зацікавили. Але, на той момент, ці принтери були прототипами розробок для ентузіастів, а їх якість була далеко не найкращою.
 


Але технології розвивалися, і ось рік тому мені знову на очі трапилися статті про них. Промоніторивши інтернет, переглянувши багато відеороликів, я зрозумів, що принтери зробили крок далеко вперед, і тепер можна спробувати застосувати їх для створення власної справи, тим більше, що про це я думав давно.
 


Після консультації з фахівцем був обраний вдалий за параметрами принтер. З цього моменту розпочався процес мого пізнання технологій 3D-друку на практиці. Друкував різні вироби: як по макетах із інтернету, так і на замовлення. Одними з таких виробів були протези. Подумав, чому б не спробувати, тим більше, що потреба в таких виробах для нашої країни стоїть дуже гостро, - і через військово-політичну ситуацію і через соціально-економічну. І вартість протезів, особливо привезених з-за кордону, досить висока. Так і народилася ідея розвивати 3D-друк у напрямку протезування.

Чи готові українські компанії використовувати у своїй діяльності Ваші напрацювання, досвід і знання?

Так, в принципі все більше компаній, хочуть застосовувати 3D друк у своїй діяльності, оскільки в одних випадках це допомагає скоротити витрати, а в інших - створити унікальний продукт, який неможливо виготовити іншими доступними методами.
 

Що купують споживачі?

Читати далі

Якщо вас зацікавила ця стаття, вам також буде цікаво почитати:
15 дивовижних речей, які ви можете надрукувати на 3D принтері
8 фактів про 3D-принтери, які має знати кожен
Нетрадиційне застосування нанотехнологій

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як запобігти крадіжкам у магазині
Світ роздрібної торгівлі швидко розвивається, і коли ви керуєте величезною кількістю запасів, безпека стає важливою увагою. Крадіжка, вандалізм та шахрайство — це лише деякі проблеми, з якими стикаються роздрібні магазини щодня.
Читати більше