У що перетворилися дитячі майданчики?

6 квітня 2016
Валерія
Коли проходиш повз дитячий майданчик, який щойно побудували для малечі, то одразу помічаєш, що цей майданчик створений зовсім не для дітлахів! Я маю на увазі той факт, що площа, виділена на дитячі веселощі: гойдалки, пісочницю, гірку, каруселі ("вітерець") та ін. зовсім не призначена для малят та їхніх мам.

Усі ми не один раз помічали, який безлад там відбувається – багато нетверезих підлітків або завзятих п’яниць, що постійно палять, б’ються між собою або розбивають пляшки і потім усюди під ногами можна зустріти шматки скла. Це лише, можна сказати, "квіточки", тому що існує небезпека куди страшніша, ніж скло – це використані шприци або наркоманами, або людьми, які користувалися ними під час лікування і вони випадково потрапили на дитячий майданчик!

Одразу виникає питання: "Як у такому місці, яке призначене для дітлахів, можна грати самим дітям?"

Звичайно, це жахливо, оскільки ваша малеча знаходиться в небезпеці порізатися тим же склом або голкою від шприца і за це ніхто відповідати не буде, тому що так вже заведено в нашій державі - перекидати на когось провину і не нести відповідальність!

Я не один раз була свідком того, як мами з дітьми бігли з майданчика, коли п’яні чоловіки починали з’ясовувати свої стосунки бійкою прямо перед  малечою. Ну, це вже було схоже на якусь сцену бойовика: усюди кров, крики, галас, і, звичайно, поламані лавки та гойдалки. Ніхто з чоловіків навіть не намагався заспокоїти п’яниць, тільки мами та бабусі намагалися щось сказати типу: "Зараз міліцію викличемо, якщо не припините! Шукайте місце для розбірок подалі звідси"! Звичайно, ці слова чоловіки пропускали повз вуха, однак, коли чули звуки сирени – розбігались хто куди! Проте, розбиратись після бійки ніхто не хотів, майданчик був майже зруйнованим і діти залишись без місця для ігор та забав!

Також пригнічує ще така картина, коли дитячий майданчик повністю забруднений пляшками, насінням, упаковками від чіпсів і сухариків та цигарками, наче в нашій країні не існує зовсім урн для сміття. Та, взагалі, просто не зрозуміло, навіщо вживати алкогольні напої та палити саме на дитячих майданчиках, адже існують спеціальні місця для усього цього! Це схоже на якийсь ритуал: збиратися "компашкою", купувати усього потроху і йти на лавку на дитмайданчик.

Якщо спробувати якось логічно цей феномен пояснити, то можна проаналізувати таку версію: підлітки, які хочуть продемонструвати, що вони вже дорослі та цим показують, який алкогольний напій вживають, але роблять це на дитячій території - може ще самі залишись дітьми, якщо бажають робити це все на майданчику, який розраховано для малечі!

Але, це лише один момент! Після того, як "люди" встигли забруднити територію, її не прибирають ще довгий час, тобто сміття може там лежати місяць і більше, і нікому немає ніякого діла, окрім діток, які так хочуть у теплу погоду піти погратись з друзями та покататися на гойдалках! У мене виникає лише одне питання: "Чому там не прибирають? Невже це так має бути?"

Коли я спитала про це у прибиральниці, яка  підмітала дорогу, то вона мені відповіла: "Це не моя робота, не моя територія і мені за це не доплачують." Коли питала у людей, що повз проходили – мені відповідали: "Як би ми не сплачували ЖЕКу податок, то і самі б вийшли і прибрали, а так їм треба гроші заплатити і самим потім ще й прибирати, то геть "зажерлись"!

Тобто виходить так, одна справа - побудувати дитячий майданчик, а друга - ще й зберегти його від ушкоджень та забруднення! Однак, хто за цим має стежити: батьки, працівники ЖЕКу, підприємства, що надавали кошти на будівництво, чи малеча, для якої у такому віці справжнє щастя – це погратися з друзями на своєму дитячому майданчику!
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Татьяна 12 квітня 2016
Детские площадки хорошие, чистые, опрятные только тогда, когда их только построят. Но не стоит забывать, что "грязно не там, где убирают, а там, где не сорят" )
Ефективне вивчення чеської мови онлайн: поради та рекомендації
Швидке освоєння чеської – це чудова можливість для абітурієнтів здобути вищу або середню освіту в Чехії. Курси обирають люди, які планують змінити роботу або виїхати на постійне місце проживання до Чеської Республіки.
Читати більше