У пошуках щастя: 5 книг, де підкажуть, як планувати своє життя

Олексій Філановський. Провінціал. – Х.: Фабула, 2021

Роман цього автора допоможе краще зрозуміти історію, яка не завжди складається з класових протиріч, народної волі або рішень правлячої касти. Яким чином це доведено в тексті? Чи не вперше у випадку розповіді про таку об’єднавчу силу, як церква, мова про одинака, головного героя цієї епічної оповіді, Дефана. Котрий все своє життя присвятив її збагаченню і процвітанню, будучи, по суті, реформатором церковних основ.  На початку XIV, як, власне, і будь-коли, це було непросто, і навіть працюючи на славу Святого престолу і картезіанського ордена, Дефан знав, як похитнути зашкарублі основи уявлень, глибоко укорінених в головах братів. У романі він не вдається до богословської казуїстики, а лише зрідка, як би ненароком, пригадує той чи інший доречний рядок або вірш Писання. Утім, не лише цим постать героя цікава для теперішнього читача. Справа в тому, що сучасним робить її не стільки служіння ордену, скільки розмаїта діяльність, характерна більш пізнім «універсальним» часам. Так, наприклад, Дефан, пройшовши шлях від ченця до кардинала, створив унікальну фінансову систему, заклав основи сучасної економіки, перший став використовувати банки як фінансових операторів, заклав основи книжкової торгівлі, ввів систему безготівкових розрахунків і створив продукти, які принесли світову славу картезіанцам на зразок лікеру «Шартрез». І таких таємниць у житті та творчості головного героя, додамо, було чимало.

Святослав Беш. Три сторони щастя. Подорож із власної глибини. – Л.: Сполом, 2020

Автор цієї книжки відповідає на одне непросте питання: як стати щасливим? При цьому йому не йдеться ані про фантазії, езотерику, метафізику, а чи про сліпу віру у випадок, долю та інші «шлязи» до щастя. Натомість мова про критичнее мислення – найкращий інструмент, подарований кожному з нас! Звісно, це не художня книжка, але сюжет вона, безперечно, має. На самому початку автор знайомиться з вченим, і протягом їх подальших зустрічей і прогулянок Києвом відбувається справжнє дійство, чи пак диво, гідне художнього твору в дусі античних практик і середньовічних трактатів, коли в діалозі народжується не лише істина, але й уміння нею оперувати. Річ у тому, що роздуми про економіку, релігію, історію, філософію, яким, відповідно, присвячені розділи цієї книжки, містять надзвичайно цікаві речі, які, можливо, відомі всім, але проживання і переживання їх тут і тепер призводить до розуміння, у чому ж полягає саме твоє щастя. «Хоч як прикро це визнавати, ми часто забираємося протягом життя в різноманітні колеса і біжимо, витрачаючи усю свою енергію і час не для своєї користі, - пояснює автор. - Тому для того, щоб зрозуміти, чи ви зараз не біжите в одному з таких коліс, запитайте себе: «Чи я щасливий?» Адже відчуття щастя – це не самоціль, а мірило того, чи в правильному напрямку ви ідете».

Дейв Еспрі. Змінюючи правила гри. – Х.: Віват, 2021

У цій книжці від «батька біохакінгу» - цілих 46 науково обґрунтованих та ефективних законів для тих, хто хоче стати щасливішим, здоровішим та успішнішим. Або, як зауважує автор, про те, як прожити довше й надерти більше дуп. І це не дивно, адже автор - технологічний підприємець із Кремнієвої долини, генеральний директор та засновник Bulletproof 360, Inc., автор бестселерів за версією The New York Times «Сила в голові» та «Куленепробивна дієта», творець куленепробивної кави та власник «Куленепробивного радіо». У своїй книжці він нагадує про те, що, прагнучи щось змінити у власному житті, ви, звичайно, можете дотримуватися перевіреного шляху та наслідувати стандартні приклади. Натомість сам він пропонує орієнтуватися на того, хто змінює правила гри, іде всупереч звичним методам та сміливо ризикує. Свого часу автор опитав понад 450 людей, які змінили світ завдяки своїм відкриттям: науковців, що здійснили проривні дослідження, психологів, митців, бізнес-лідерів. Саме ці новатори, на думку автора, й допоможуть бути у виграші: вони порадять, як позбутися страхів, перестати зациклюватися на негативному досвіді, мати здоровіший сон, вийти за межі шаблонів мислення, і запропонують ще безліч перевірених способів щодо того, як поліпшити самопочуття та продуктивність.

Скотт Геллоуей. Алгебра щастя. Нотатки щодо пошуку формули успіху, кохання і сенсу життя. – К.: КМ-Букс, 2020

Автор цієї книжки розповідає про те, як зробити свою кар'єру успішною, а не лише прибутковою, чи можна досягти рівноваги між роботою та особистим життям, якими є основні складові гарних відносин не лише з рідними і колегами, а й зі світом у цілому. Найкращі романтичні партнерські стосунки, про які я знаю, тримаються на трьох речах. Партнери відчувають фізичний потяг одне до одного. Секс і взаємна симпатія роблять ваші стосунки унікальними, ви ніби подумки промовляєте: «Я обираю тебе». Хороший секс – це 10 відсотків стосунків, а поганий секс -- 90 відсотків. Саме на цьому етапі більшість молодих людей зупиняють свою перевірку на відповідність. Насправді ж слід було б переконатися, що ваші думки збігаються і в таких питаннях, як релігія, кількість дітей, підхід до їх виховання, близькість із батьками, а також жертви, на які ви ладні піти заради економічного успіху, і хто за що відповідатиме.

Келлі Макґоніґал. Сила волі. Шлях до влади над собою. – К.: Наш Формат, 2020

Американський психолог, викладачка Стенфордського університету свою книгу присвятила силі волі. Наскільки могло б змінитися наше життя, якби ми мали міцну, непорушну силу волі? Ми могли б успішно займатися спортом, створювати власний бізнес, з легкістю кидати шкідливі звички або й не починати їх, налагоджувати стосунки із рідними. Автор пропонує унікальну методику тренування мозку, показує цікаві факти та приклади, пропонує практичні завдання. Книга створена для тих, кому бракує сили волі для досягнення поставлених високих цілей.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Види тростин для ходьби
Хронічні патології опорно-рухового апарату, реабілітація після травми або операції, вікова фізична ослабленість тіла - все це перелік показань до того, щоб купити тростину для ходьби, спеціальний реабілітаційний пристрій, який надає підтримку під час руху.
Читати більше
Роботи художниці Дар’ї Хрісанфової
Творчість художника і письменника в дечому подібна, але і відрізняється за певними ознаками. І перших, і других можна іменувати художниками: живописці з пензлем в руках чи мастихіном і художники слова. У будь-якій творчій праці цінується відданість своїй справі, вміння знайти власний стиль письма, багато іншого.
Читати більше
На що звернути увагу при пошуку роботи: крок за кроком
Кожну людину так чи інакше з часом починає хвилювати питання власної реалізації, бажання відбутися як спеціаліст та досягти успіху. А для комфортного життя бажано отримувати ще й непогані гроші за те, що робиш.
Читати більше