У Мистецькому арсеналі відкрили Книжковий Арсенал
та оголосили найкрасивішу книжку 2019 року

24 травня 2019
Аня Остапчук

22 травня у Мистецькому арсеналі відкрився IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал».

Протягом п’яти днів фестивалю відбудеться близько 500 літературних та мистецьких подій, книжкових презентацій, поетичних та театральних перформенсів, музичних концертів. 150 українських видавництв презентують книжкові новинки українських та іноземних авторів.

Олеся Островська-Люта, Генеральна директорка Мистецького арсеналу:
«Книжковий Арсенал — точно одна з найочікуваніших інтелектуальних, книжкових та мистецьких подій України. Це, власне, такий багатогранний досвід, можна б сказати, досвід на 360 градусів, для усіх, хто любить книги, але — водночас — цінує добру розмову і нетривіальну музику, готовий до візуального або театрального досвіду. Це подія, яка занурює вас у певну атмосферу і насичує ваші рецептори чуття і ваш мозок. Допомагає і думати, і відчувати. Цього року особливо багато говоритимемо про сусідство — що це за феномен? Як жити разом різним людям? Чи жити просто поруч? А як співіснувати країнам? Як бути з агресором, який завжди з тобою? Будемо спілкуватися через дискусію, через театральний і поетичний перформанс, через виставки, через зустрічі з друзями і дорогими людьми. Одним словом, переживатимемо ще один чудовий досвід Книжкового Арсеналу».

Країна-гість фестивалю — Канада уперше представить на Книжковому Арсеналі Спеціальну програму зустрічей із авторами та презентацій свіжовиданих перекладів. Програма реалізується за підтримки Посольства Канади в Україні.

Роман Ващук, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні:
«Як Посол Канади я дуже радий представити на Книжковому Арсеналі 2019 нашу Спеціальну програму, в якій візьмуть участь наші письменники, перформери та перекладачі. Завдяки зростаючій співпраці між канадськими та українськими видавцями, перекладачами, ілюстраторами, українські відвідувачі можуть побачити багато нових книжок, а фахівці знайти партнерів для подальшої співпраці. Гарного всім читання!»

Під час відкриття фестивалю «Книжковий Арсенал» та Goethe-Institut в Україні за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та фонду «Buchkunst», спільно з культурно-видавничим проектом Читомо оголосили переможців IV конкурсу на найкращий книжковий дизайн 2019. Гран-прі конкурсу отримало видання «MARIA» by Lesia Maruschak. Видавництво RED ZET, художнє втілення: Ілля Жекалов, Lesia Maruschak.

Переможець у категорії «Візуальна книга» — From Dusk Till Dawn. Видавництво Родовід, дизайнер та редактор видання Саша Биченко.

Переможець у категорії «Утилітарна книга» —  Кримськотатарська кухня. Видавництво їzhak, художнє втілення Олена Старанчук.

Переможець у категорії «Дитяча книга» — Абобаль→ябобаль. Видавництво Талант, художнє втілення: Лія Достлєва, Кузько Кузякін, Закентій Горобйов.

Переможець у категорії «Текстова книга» відзнаку отримало видання: Серія «Антологія української кінокритики». Видавництво Національний Центр Олександра Довженка, дизайн, верстка — Надя Кельм; концепція обкладинки, верстки, архітектоніки — Надя Кельм спільно з креативною директоркою Ольгою Жук; наукове упорядкування — Станіслав Мензелевський, Олександр Телюк.

Переможець у категорії «Експеримент» — «MARIA» by Lesia Maruschak. Видавництво RED ZET, художнє втілення: Ілля Жекалов, Lesia Maruschak.

Спеціальну відзнаку журі серед книг із культурологічними дослідженнями отримало Видання: «ВУФКУ. Lost&Found». Видавництво: Національний Центр Олександра Довженка. Дизайн, верстка — Альона Соломадіна;  концепція видання, дослідження і підбір візуального матеріалу — колективна робота дизайнерки разом з креативною директоркою Ольга Жук та кураторами/упорядниками Анною Онуфрієнко, Станіславом Мензелевським та Олександром Телюком.

Також до короткого списку, окрім переможців конкурсу, увійшли:

Видання «Метеопрогноз», Роман Пятковка. Видавництво RED ZET. Художнє втілення: Тетяна Жекалова, Роман Пятковка

Видання «Рухливий простір. Видавництво Медуза. Художнє втілення: Богдана Косміна

Видання Серія «small run books. Видавництво IST Publishing. Художнє втілення: 3Z Studio

Видання «Balcony Chic. Видавництво Основи. Художнє втілення: Фотографії — Олександр Бурлака, Арт-директорка — Ганна Копилова, Дизайн та верстка — Валерія Гуєвська.

Видання «ТЕУРА СОФІЯ ЯБЛОНСЬКА». Видавництво РОДОВІД. Художнє втілення: Ілля Павлов, Марія Норазян, Аліна Лисачкова — студія «Графпром» (Харків)

Видання «Soviet Modernism. Brutalism. Post-Modernism. Buildings and Structures in Ukraine 1955–1991. Видавництво Основи. Художнє втілення: Фотографії — Олексій Биков, Дизайн та верстка — Дмитро Яринич, Nick Deineko

Видання «#щотакематематика?» Видавництво Талант. Художнє втілення: Дмитро Кузьменко, Наталія Ком'яхова, Ганна Северина.

Видання «Kateryna». Видавництво Основи. Художнє втілення: Ілюстрації — Микола Толмачов, Дизайн та верстка — Валерія Гуєвська

Видання «Григорій Сковорода “Байки Харківські”». Видавництво Terra Incognita. Художнє втілення: творча майстерня «Аґрафка».

Переможці конкурсу будуть експоновані у межах  колекції «Найкрасивіші книги світу», яка презентується на Лейпцизькому та Франкфуртському книжкових ярмарках і візьмуть участь у конкурсі Фонду «Buchkunst» поміж книг із найкращим дизайном з усього світу.

Goethe-Institut в Україні надає паушальне покриття транспортних витрат для відвідування Франкфуртського книжкового ярмарку  для людини, яка зробила найбільший внесок у художнє втілення книжки-переможця (концепція видання, дизайн обкладинки, ілюстрації, архітектоніка книжки, верстка, шрифтовий дизайн тощо). Франкфуртський книжковий ярмарок надає 6-денний вхідний квиток на Франкфуртський книжковий ярмарок Business Club Wochenticket (еквівалентною вартістю 1.050 євро) для видавця-переможця та вхідний квиток для дизайнера (ілюстратора тощо). Цінні подарунки переможцям забезпечила компанія-дистиб’ютор Wacom в Україні «Компанія Новелла».

Журі конкурсу: Романа Романишин та Андрій Лесів (творча майстерні Аґрафка), Соломія Савчук, Ольга Балашова, Микола Леонович, Ольга Зінченко, Уляна Биченкова, Катерина Лебедєва.

На конкурс на найкращий книжковий дизайн надійшло 150 книжок. До участі в конкурсі українські видавництва подавали книжки, які були надруковані в період з травня 2018 року по квітень 2019.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com