У Києві презентують фотоісторії про депортацію кримських татар

18 травня 2016
UAPOST.US
"Депортація кримських татар. Злочин вустами очевидців" – фотовиставка, що стартувала 17 травня в Українському кризовому медіа-центрі (Український дім – м. Київ; вул. Хрещатик, 2). У проекті представлено 10 портретів свідків трагедії кримських татар у 1944 році та їхні історії-спогади.

Ідея проекту належить Зейнеп Ташевій – активістці, волонтеру громадської організації "КримSOS". Минулого року вона вирішила зібрати історії очевидців подій травня 1944, об’єднавши їх під назвою "Право на Батьківщину. Право на пам’ять". На жаль, у 2015 році проект не вдалося реалізувати, але історія геноциду повинна бути розказана. Тому цьогоріч десять історій почують ті, хто досі не знав про те, як за два дні більше 180 тис. кримських татар були силоміць вивезені в Узбекистан та Казахстан.
 
uapost.us
 
Лише в 2015 році Верховна рада України визнала депортацію геноцидом кримськотатарського народу і призначила18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

"Проект видався дуже особистим. Я вирішила розказати людям справжні історії – ті, які є в кожній сім'ї кримських татар, але про які так мало знають українці. Те, що сталося, не можна стерти з пам'яті, про це потрібно говорити, розповідати якомога більшій кількості людей. Проект саме про це – про пам’ять, про право на Батьківщину, про право на повернення до рідного дому", – розповідає Зайнеп Ташева. 

"Пам’ять про події 1944 року повинна жити. Ми розуміємо, що кожного року залишається все менше і менше свідків страшної трагедії, яка постукала у двері кожної кримськотатарської сім’ї вранці 18 травня. Тому проект "Депортація кримських татар. Злочин вустами очевидців", у першу чергу, – це пам’ять, а також нагадування про те, що ми повернемось додому. Неодмінно", – додаєТаміла Ташева, співзасновник та координатор громадської ініціативи "КримSOS".

Виставку "Депортація кримських татар. Злочин вустами очевидців" можна буде відвідати до 24 травня з 10:00 до 18:00.

(via)
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

30 хвилин в день, які повністю змінять ваше життя
Нам постійно бракує часу. Робота, справи — за ними та втомою не встигаєш займатися тим, чим хотілося б. А життя втікає. Далі в статті розповімо про надлегкий спосіб, який допоможе встигати все.
Читати більше
Ви будете в захваті від цієї різдвяної випічки з марципанами
Сьогодні спробуємо приготувати разом щось дуже смачне, а саме німецький штолен. Цією випічкою можете потішити рідних у холодний вечір або ж одразу запам'ятати рецепт собі до свят.
Читати більше