У Києві презентували "Дорожню карту" розвитку української культури

23 грудня 2015
Редакція
Гете-Інститут в Україні в рамках проекту Культурно-освітня академія презентував концепцію видання "Дорожня карта ─ сталий культурний розвиток в Україні". 28 грудня, під Новий рік, книга побачить світ. "Дорожня карта" вийде трьома мовами: українською, англійською і німецькою. Також книга буде доступна онлайн через форму реєстрації.
 
Другий рік поспіль німецькі експерти разом з українськими активістами досліджують культурні процеси в Україні. Цього року експертна спільнота задалась питанням: яким чином перетворити маленькі українські міста на культурні центри і чому децентралізація культури є мейнстрімом у Європі.

"Концепція "Дорожньої карти" має на меті залучити до роботи українських активістів ─ представників як державних установ, так і недержавних кабінетів, налагодити діалог між ними та познайомити з досвідом експертів із Німеччини. Ми намагалися поєднати практику і теорію, зовнішній досвід і досвід України, ─ розповідає Ілона Демченко, асистент спеціальних програм Гете-Інституту. ─ Книга має стати посібником для всіх, хто залучений чи має намір долучитися до розробки культурних проектів. Видання містить не тільки теорію, воно описує реальні кейси у сфері культури".
 
Які перетворення можливі в Україні? Погляд ззовні на це питання і оцінку можливостей надають німецькі експерти. Книга містить поради, як відбирати проекти і зробити їх успішними. І що найбільш цікаво ─ описує реальні експерименти в регіонах. Наприклад, як Жмеринку прямо сьогодні перетворюють на культурний центр, а в музеях Харкова і Запоріжжя запускають інтерактивні майданчики комунікації з українцями.

"Дуже важливо, що книга тлумачить головні поняття і допомагає всім нам розуміти одне одного. На перших воркшопах нам було важко домовитися стосовно вживання термінів ─ ми вкладали в них різні поняття. Тепер ми говоримо однією мовою, яка є спільною для культурної сфери в усій Європі", ─ розповідає Тетяна Пилипчук, учасниця Культурно-освітньої академії в рамках пілотного проекту "Культ чи культура".
 
З видання "Дорожньої карти" починається великий і цікавий процес культурної трансформації в Україні. Вже з січня 2016 року в рамках пілотних проектів відбудуться експертні зустрічі, тренінги, запуски сайтів та поїздки до регіонів. Досвід культурних перетворень Бучача, Добропілля або Жмеринки має надихнути українців долучатися до культурного життя у своїх містах.
 
"Зі свого досвіду знаю, що такі речі не завжди проходять без ускладнень. Під час створення "Дорожньої карти" ми намагалися знайти спільну мову у національному контексті, щоб однаково розуміти і користуватися термінами, ─ говорить Фрідеріке Мьошель, референт із питань культурних програм та педагогічної кооперації Гете-Інституту в Україні. ─ В Гете-Інституті ми вважаємо чудовим результатом те, що нам вдалося зібрати культурних діячів, яких об’єднує одна мета і бажання працювати. Сподіваємося, що це видання стане надійним помічником для усіх діячів культури незалежно від того, де і кого вони представляють"
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Настільні ігри на двох від Kubix: як вибрати розвагу
Замість того, аби переглядати серіали та фільми на повторі, гортати соціальні мережі або вигадувати дещо інше, можна звернутись до перевіреного та завжди актуального рішення – настільних ігор, розрахованих на двох осіб.
Читати більше
Інтернет-магазин парфумерії: переваги онлайн-шопінгу для любителів ароматів
Більшість людей доповнюють свої щоденні образи парфумом, який бере на себе важливі функції. Саме унікальний аромат додає недостатніх ноток всьому аутфіту, що робить його ще більш привабливим для оточення.
Читати більше