У Чорнобиль туристів пропускатимуть за новою системою

7 березня 2018
Кирило Кр.

Пропускну систему в зону відчуження Чорнобильської АЕС спростять і зроблять електронною. Про це розповів голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук, передає кореспондент Zruchno.Travel.

homo-creativus.infо

Голова Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко в ході "круглого столу" розповів про істотні проблеми в організації відвідування Чорнобиля. Він зазначив, що групам туристів, в тому числі іноземним, доводиться годинами чекати підписання програми відвідування. Ємельяненко від імені членів Асоціації вніс ряд пропозицій щодо поліпшення ситуації, яка склалася. Зокрема, він запропонував створити постійно діючу робочу групу з відвідин Чорнобильської зони відчуження; розглянути можливість скоротити терміни оформлення дозвільних документів на відвідування Зони відчуження до 1-2 днів; перейти на онлайн-систему реєстрації відвідувачів та інші.

Крім того, він наголосив на необхідності розвитку туристичної інфраструктури на території зони відчуження.

У відповідь голова Державного агентства України з управління зоною відчуження заявив, що над впровадженням нової пропускної системи вже ведеться робота.

"Ми вже підписали угоду і повністю змінюємо пропускну систему в Зону відчуження – вона буде здійснюватись електронно – за допомогою QR-кодів. Угода вже підписана і ми продовжуємо над цим працювати. Нова пропускна система вже узгоджена з СБУ", – підкреслив Петрук.

Що стосується створення туристичної інфраструктури (готелів, пунктів харчування) на території зони відчуження, Петрук висловився проти, заявивши, що це небезпечно. У той же час він запевнив, що об'єкти першої необхідності, зокрема, громадські туалети, з'являться на території найближчим часом. За його словами, проект їх будівництва вже затверджено, а кошти на його реалізацію виділено.

Зображення-обкладинка: 112

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Благодійник хакатон, або Як прогресивна ІТ-компанія допомагає молоді розвиватися
Амбітна ІТ-компанія Symphony Solutions 6-7 квітня вона організувала вже 5-й благодійний хакатон KindHack. У ньому взяла участь рекордна кількість неприбуткових громадських організацій. Як це було, — далі у статті.
Читати більше