У черкаському селі відтворили старовинний купальський обряд

26 червня 2017
Олена Українка
ukraineartnews.com
 
Старовинний купальський обряд відтворили у селі Легедзиному на Черкащині 24 червня. Сьомий рік поспіль тут проводять святкове дійство у період літнього сонцестояння. Також для гостей влаштували плетіння вінків, виступи фольклорних колективів, танці, ярмарку ремесел та кінопоказ фестивалю "Відкрита ніч".
 
ukraineartnews.com
 
Темою свята Купала обрали квіти і трави. Столичний музей Івана Гончара привіз виставку рушників з рослинним орнаментом. Пригощали водою з купальськими травами. Родзинкою стала виставка одного експоната – у музеї-заповіднику "Трипільська культура" показали найдавнішу знахідку насіння в Європі – насіння горобейника польового. Його кілька років тому під час археологічних розкопок знайшли під стіною трипільського житла. Експертиза показали, що насіння належить до 4300 р. до н.е.Після пускання вінків та спалення Купайла ближче до опівночі з човна на ставі заспівала Katya Chilly.
 
ukraineartnews.com
 
На свято приїхали гості зі столиці та сусідніх областей. Багатьом Легедзине відоме завдяки щорічним толокам на будівництві та реконструкції трипільських хат, зйомкам народного фільму "Чорний Козак". Тут працює археологічна експедиція, що досліджує трипільську цивілізацію на легедзинськхи землях. А державний заповідник "Трипільська культура" зберігає віднайдені артефакти.

Джерело: ukraineartnews.com
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com