Твої "НепрОсті": Тарас Прохасько презентував перевидану книгу

24 травня 2018
Ліля Колісник

Учора у Франківську відбулася презентація "НепрОстих" станіславського феномена Тараса Прохаська.

Уперше книга була видана у 2002 році. Наразі, 16 років потому, видавництво Terra Incognita вдихнуло у неї друге життя. 

Адже «непрості панують світом. непрості приходять, як хтось народжується або щось народжується, і придумують йому життя. оповідають сюжет. оповідь стає причиною, життя – наслідком оповіді, яку можна послухати і переповісти. життя нема без оповіді. бо оповідь є життям». 

Вони втілилися в арт-бук, мальований художницею-ілюстраторкою Юлією Табенською. 

Автор книги каже, що це прекрасна закономірність, коли з твору, який існує вже протягом багатьох років, твориться новий. Прохасько вважає, що така вже доля кожної книги  канути в лету. А однією з важливих засад "НепрОстих" є та, що ця оповідь не прив'язана до речей, які минають. Адже історія могла статися й 200 років тому. Тому актуальна у будь-якому часовому розрізі.

Юлія Табенська (зліва на фото) додала, що це роман-стан. До слова, ще будучи студенткою, жінка мріяла проілюструвати книгу після її прочитання у 2002-му. Так буває, мрії здійснюються, цілі досягаються, але саме тоді, коли це необхідно.

А Ярина Винницька, модератор заходу та співзасновниця видавництва, відмітила, що ілюстрації художниці неймовірно атмосферні та вельми вдало вписалися у роман. А ще поділилася думкою, що Тарас та Юлія — споріднені духом люди. 

На запитання до художниці, звідки приходили образи, творчі ключі, стани, та відповіла, що це важко пояснити. Звісно, це якісь асоціації. Утім, у цьому проекті було більше натхнення, ніж роботи. Складність та якісь переживання були лише в тому, аби зуміти відповідати письменнику. Щоб усе було на рівні, поділилася дизайнерка.

Сам Тарас Прохасько розповів, що при написанні книги його метою було дати читачеві більше свободи у його фантазіях. Аби той міг сам домалювати щось у сюжеті, домислити, потрактувати по-своєму. Тому в романі так мало конкретики. 

Додам, що свого часу "НепрОсті" поповнили і мій список прочитаного. Признатися чесно, сюжети книг з роками стираються з пам'яті, але завжди лишається той чи інший післясмак. Мій - незрозуміло зрозумілий, ніби тисяча сюжетів сплелися в один, щоби дати відповіді на мої питання. Книгу справді осягне не кожен. Якщо цього не сталося, ви просто не хотіли зануритися нижче, під поверхню. А там же вичікували ваші непрості для того, щоб передати споконвічні таємниці. 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com