Творча майстерня клавдіївчан

2 серпня 2018
Ігорішка

Останнім часом спостерігається тенденція шаленої зацікавленості до різних видів хобі. А наші майстри живуть у мальовничому куточку України  селищі Клавдієво-Тарасове, яке славиться зеленими кронами дерев та добре відоме туристам, бо тут розташована фабрика ялинкових прикрас.

Неймовірна кількість художників, які працюють на цій фабриці, сприяє творчому та туристичному розвиткові нашого краю. От і в активістів селища виникла ідея створити культурно-мистецький проект «Творча майстерня клавдіївчан», метою якого є розкриття талантів односельчан. Відкриття було приурочене аж трьом святам, які влились в одне: Дню матері, Дню сім’ї та Дню вишиванки. Зібрали майстринь з різними видами захоплень. Свої роботи з вишивки продемонструвала Ірина Щебетько, зі скрабукінку – Оксана Струк, кондитерськими здібностями ділилась Олена Чухліб, а Олександра Литвин навіть провела майстер-клас для всіх присутніх з плетення з паперових трубочок. А окрасою свята стала відома вже на всю Україну срібна призерка конкурсу «Чорноморські ігри», юна співачка Дарина Чорна та не менш талановита скрипалька Олександра Бадьора. Такий старт проекту викликав неабияке зацікавлення у мешканців, і люди почали відгукуватись на пропозиції продемонструвати своє хобі. В організаторів відразу виникло дуже багато ідей для розвитку довготривалості проекту.

Так створився маленький клуб вишивальниць, де запущено програму «Вишиваю вишиту сорочку», а майстрині-вишивальниці — Валентина Коцюба, Любов Яковенко, Ірина Щебетько, Тетяна Атаманчук —демонструють свої вишиті картини. Більш того, цікаво проходять зустрічі: говоримо про сакральність вишивки та ділимось досвідом. А старше покоління (Слінькова Любов, Холоденко Софія) поділилось своїми вишитими рушниками та подушками.

В організаторів проекту виникла ідея створити виставку робіт майстрів, тим більше, що є привід — 115 річниця селища Клавдієво-Тарасове. І так плідно стали працювати в цьому напрямку, що один за одним все більше відкриваємо талантів.  Долучилась до творчої спільноти багатогранна особистість — Аліна Копилова, яка продемонструвала свої роботи з бісероплетіння та провела майстер-клас з виготовлення квітів з бісеру.  Ще одна майстриня стала окрасою нашої майстерні — Катерина Мерцалова, яка виготовляє прикраси для волосся зі стрічок, фоамірану та топарії. Дуже вишукана та тонка робота виходить в неї.

Наболілим питанням проведення культурних заходів у нашому селищі є відсутність приміщення для їхнього проведення (немає клубу). Організатори вирішили це питання і проводять всі зустрічі у приміщенні Клавдіївської селищної бібліотеки, але й вона знаходиться в орендованому приміщенні дитячого садочку «Ромашка», займає там дві кімнати, що еквівалентно одній дитячій групі, і стала загрозою на виселення.

Але в тісній співпраці з завідуючою Любов'ю Щебетько було організовано та проведено «Вечір поезії», на якому наші талановиті односельчани-поети декламували свої вірші. Під музичний супровід читала свої  інтимну лірику Тетяна Бованенко. Окрасою вечора був Даніїл Кучеренко, учень 4-А класу Клавдіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. О. Рибалка, який не по роках пише свою глибоку поезію. Ще два поети — Юрій Власенко та Валентин Вашуленко — декламували небайдужу до подій сьогодення свою поезію. Щиро переймається долею України і Сергій Струк не лише у своїх віршах, а й у повсякденній діяльності, бо навіть був капеланом у зоні АТО. Гостем заходу був Член спілки письменників України В’ячеслав Рассипаєв, який доповнив у бібліотеку свої збірки з автографом «Автор дарує книгу». А редактор журналу «Дивослово» Катерина Рибалко читала власну поезію, так добре відому читачам бібліотеки за книгою «Вірне українське серце», присвячену своєму чоловікові Олександрові Рибалку. Ось таким повномасштабним, як для п’ятитисячного населеного пункту, став наш «Вечір поезії».

Незважаючи на період літніх відпусток, зайнятість людей та все ж таки Творча майстерня клавдіївчан продовжує відкривати таланти односельчан. Цього разу ми вирішили приділити увагу сильній статі нашого селища — чоловікам — з такою оптимістично-гумористичною назвою "Чоловіки мають своє "щасливе місце"".  Вже вкотре переконуємось, що різноманітності улюблених занять немає меж. Про одне зі своїх значущих хобі так артистично та завзято розповів нам Сергій Фоменко — петриківський розпис. Краса його робіт вражаюча; не вистачає слів, щоб описати ці дивовижні малюнки. Колекційний жук-музикант – робота Олександра Северенчука – не залишила байдужим нікого. Це одна з колекційних іграшок комах-музикантів. Сам майстер працює з деревом, а на ялинковій фабриці запущені у виробництво його формові іграшки, там він, як склодув, зробив сову, козака, козачку, церкву тощо. Майстром з обробку деревини та виготовлення арбалетів є Юрій Марченко. Ось такі наші мужні чоловіки мають хобі так виражають свої емоції у «щасливих місцях». Окрасою чоловічого захоплення став чарівний голос Тетяни Северенчук під акомпанування гітари Тетяни Кривошеєнко.

Проект «Творча майстерність клавдіївчан» активно розвивається та має багато ідей для втілення та не зупиняються на досягнутому. А майстри вже в черзі на демонстрацію своєї творчості. Тим самим ми зберігаємо традиції наших пращурів та залишаємо чудовий доробок майбутнім поколінням. Усім бажаємо добра, удачі, натхнення!

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса чи практичність: на що звертати увагу при виборі столового посуду?
За обіднім столом збирається вся родина — це місце, де ми ділимося своєю радістю, розповідаємо історії та смакуємо домашню їжу. І саме тут дрібниці набувають особливого значення.
Читати більше