Читати більше
ТРИПІЛЬСЬКА ТАРІЛКА, ЯКОЮ ПЕРЕДБАЧАЛИ МІСЯЧНІ ЗАТЕМНЕННЯ
В музеї становлення української нації представили унікальний артефакт трипільську тарілку. Вона має діаметр 60 см, 6000 років і дуже цікавий малюнок. Оскільки один із базових інстинктів людини бачити антропологічні риси в зображеннях навіть там де їх немає, журналісти вже назвали трипільський артефакт тарілкою зі «смайликами». Дійсно схоже, але унікальна тарілка не цим. Вона несе в собі безцінну інформацію якій шість тисячоліть. Я розшифрував послання трипільців.
Це ритуальний посуд, на який просто так нічого не наноситься і кожен елемент має значення, формуючи логічну картину. В тарілці зображено уявлення трипільців про космос. Миска, як небесна сфера, де впорядковано рухаються небесні світила. Край миски символізує горизонт.
На тарілці є 4 елементи які позначають точки сходу і заходу сонця в дні сонцестояння. Такі ж елементи зображені на іншій тарілці, про астрономічне значення орнаменту, якої я розповідав у статті «Трипільська тарілка – астрономічний календар». Посилання на неї в кінці статті.
На кожному елементі або ж «смайлику» позначено повний місяць близький до сонцестояння. Точніше позначено крайні положення Місяця в секторі, де він переміщується по горизонту впродовж певного періоду. Дуга під зображенням Місяця схожа на сам супутник Землі у фазі молодика, проте, насправді вона символізує сам період часу, за який відбувається цей рух.
Розміщення елементів на тарілці схематично повторює азимути міграції точок сходу і заходу Місяця поблизу точок сонцестояння і показує так званий високий та низький Місяць. Хвилясті лінії підказують тривалість вищезазначеного місячного циклу . Вони згруповані по 4 та по 5 ліній. Якщо їх скласти в суму отримаємо число 18. Вісімнадцять років це тривалість періоду саросу. Сарос — проміжок часу, що складається з 223 синодичних місяців (6585,32 діб або 18,03 тропічних років), по закінченню якого затемнення Місяця та Сонця приблизно повторюються в попередньому порядку.
Дві групи по 5 і 4 лінії позначають половину циклу в 9 років, потім рух місячної точки розвертається і починає рух в протилежному напрямку. Через 9 років цикл сарос завершується. Чорні дужки біля ліній доводять, що вони позначають період часу, різний їх напрямок вказує на прямий та зворотній рух місячної точки. Ще в орнаменті хвилястих ліній добре видно знак свастики.
Це означає що астрономи трипільської культури проводили довготривалі астрономічні спостереження за Сонцем і Місяцем. Також, вони могли передбачати дати місячних затемнень.
Для спостережень у них були певні культові місця, тобто обсерваторії. І про таке місце ми вже знаємо. Це небелівський храм - обсерваторія. Тепер ми маємо комплексну картину трипільських астрономічних знань, їх методів та інструментів.
Обов'язкове посилення на першоджерело : http://www.bezvodovka.com/
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше